CHP'den 'Şafak Pavey' açıklaması!

CHP'li Şafak Pavey'in 'sağlık sorunları' gerekçesiyle milletvekilliğinden istifa etme kararına CHP'den ilk cevap geldi. Açıklamayı Levent Gök yaptı.

17 Eylül 2017 Pazar 15:02
CHP'den 'Şafak Pavey' açıklaması!

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, sağlık sorunları nedeniyle milletvekilliğinden istifa etme kararı aldığını bildirdi.

Pavey, yaptığı yazılı açıklamada, siyasete başladığı 2011 yılından bu yana seçmenlerine olan sorumluluklarını yerine getirmek için var gücüyle çalıştığını belirtti.

CHP'DEN İLK YORUM

CHP Milletvekili Şafak Pavey'in istifasını değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Biz Şafak Hanım’ın milletvekilliğini sürdürmesinden yanayız" dedi.

Habertürk'ün haberine göre; CHP Grup Başkanvekili Gök, Pavey’in istifasına ilişkin, “Şafak Hanım son derece etik davranıyor. Siyasette az rastlanır bir davranışla karşılaştık. Ancak biz Şafak Hanım’ın milletvekilliğini sürdürmesinden yanayız. Sonuçta Meclis’teki irademiz de bu yönde olacaktır. Genel kurul oylamasında istifasını kabul etmeyiz. Diğer partilerin de aynı şekilde davranacağını düşünüyorum” dedi.

.

 

Haber Tarihi: 17 Eylül 2017 Pazar 15:02
 • NilayNilay3 gün önce
  Bir tek siz millet iradesisiniz. Bir tek siz vatanınızı seviyorsunuz. Bir tek siz aldığınız maaşı hak ediyorsunuz. Hatta diğer insanlar gözünüzde birer pislik. Yaşamaya bile hakları Yok. Allah gönlünüze göre versin.
 • NilayNilay3 gün önce
  Başlığın sonundaki ünlemin anlamı nedir
 • Koltuğa yapışmış gibiKoltuğa yapışmış gibi4 gün önce
  Levent gök K.K' nun yıllarca seçim hezimetlerine rağmen koltuğa yapışmış gibi sarılmasına alışmıştı.Bu yüzden şafak pavey'in birden koltuğunu terkedip ayrılmak istemesine anlam veremedi.
 • ramazanramazan4 gün önce
  hayirlara vesile olacagindan eminim...
 • has kelamhas kelam4 gün önce
  Hemşerim şaşırsan ne şaşırmasan ne.,.Habur diyorsun,Oslo diyorsun.Tamam bak iyi dinle.Sen bundan önceki hükumetin yani Akp den önce ki hükümetin Terörü bitirmek için pkk ile hemde yine Oslo da görüşmediginimi zannediyorsun.Tevellütün kaç bilmiyorum ama yaşın 40 dan küçükse sen hatırlamazsın büyüklerine sor.Bu 1.. Gelelim Habura.Orada öyle bir provokasyon devreye girdi ki aklın şaşar.Eget bunu kafanda canlandıramıyorsan Türkiye de boşuna yaşıyorsun.Barışı bozmak için,kitleleri birbiriyle ayrıştırmak için ne gerekiyorsa yaptılarşimdi diyeceksin kimler yaptı degilmi.Şu ansolcu geçinip aslında emperyalizmle evli kapitalizmle sevgili olan siz sevgili solcularımızı bir güzel kanatları altına alan emperyalist Agababalarınız sizler yaptırdılar.Anladınmı gardaaaaaaaş Şafak Payev e heç gelmeyek önemli degil boşverBiri gider biri Gelir
 • Alparslan1071Alparslan10714 gün önce
  Hazmedeceksin torunum...... Sana bir atasözü::::Ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla.....
 • Uh-1Uh-14 gün önce
  Misyonu bitti tasfiye ediliyor.
 • Osman Gazi TorunlarıOsman Gazi Torunları4 gün önce
  Hepiniz, topunuz istifa edin ve defolun gidin ey chp li ayyaşlar sürüsü. Vatana millete bir faideniz dokunmadı dokunmayacaktırda. Çünkü kuruluş amacınız bu millete ihanet ve hakaret etmekten başka bir şey değildi. Gereken ihanetleri ve hakaretleri yaptınız,az zamanda büyük! İşler başardınız. Sizler için yolun sonu geldi,artık hakaret görme sırası kıyamete kadar sizde. Sizler ancak cehennemin gayya kuyularına layık hapis ruhlularsınız .MerhumŞehit Başbakan Adnan MENDERES in , Zorlu ve Polatkan'ın ruhları Şad olsun. Onlara zulmeden namussuzların ruh ve bedenleri cehennemden ebediyyen çıkmasın,daim azap'ta kalsınlar İNŞAALLAH'U TEALA.