CHP’den Fikri Sağlar kararı

CHP Parti Meclisi (PM), Mersin Milletvekili Fikri  Sağlar'ı "tedbirli olarak kesin ihraç" istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK)  sevk etti.

07 Mayıs 2017 Pazar 18:52
CHP’den Fikri Sağlar kararı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde  bir araya gelen PM üyeleri, Fikri Sağlar'ın durumunu görüştü.

Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Mersin  Milletvekili Sağlar söz alarak hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Sağlar, bir gazetede manşet yapılan sözlerin kendisine ait olmadığını,  "Tek adam" değerlendirmesi yapmadığını belirtti.

Yaklaşık 7 süren toplantıda, Fikri Sağlar'ın durumuna ilişkin kapalı  oylama yapıldı. Sağlar, 38 "Evet", 19 "Hayır" oyuyla, "Tedbirli olarak kesin  ihraç" istemiyle YDK'ya sevk edildi.

Haber Tarihi: 07 Mayıs 2017 Pazar 18:52

YORUM YAZ

  • İSMAİL İSMAİL 10 ay önce
    Bu Zat çok değerli bir devlet adamıdır. RİSALE-İ NURLARI İLK DEFA ZAT DEVLET KÜTÜPHANELERİNE KOYDURDUZATEN CHP ONA GÖRE DEĞİL.. AK PARTİ FİKRİ SAĞLARI DAVET ETMELİDİR.
  • yavuz 1517yavuz 151710 ay önce
    Vay be, fikri sağlar ne söylemişti ki? Oysa sadece düşüncesini söylemişti. Yapılana bakar mısınız.? Kemal kılıçdaroğlu sen gerçek bir diktatörsün. ALLAH'tan iktidara gelemiyor. Yoksa bütün muhtarlıkları, lokantaları, taksi duraklarını, özgürlükleri ortadan kaldırabilir.
  • Dursun yilmazDursun yilmaz10 ay önce
    Kemo göz dağı veriyo aynı feto gibi

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018