CHP'den 'AKP değil AK Parti deyin' oyunu!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, anayasa değişikliği referandumunda AK Parti'ye oy veren seçmenin en az yüzde 20'sinin oyunu almak için 'AKP' dememelerini, 'AK Parti' ya da 'Adalet ve Kalkınma Partisi' ifadelerini kullanmalarını istedi.

17 Şubat 2017 Cuma 00:42
CHP'den 'AKP değil AK Parti deyin' oyunu!

Partililerle bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunarak nasıl davranmalı gerektiğini anlattı.

Parti olarak referandum kampanyasını kutuplaştırıcı ve ötekileştirici bir dile teslim olmadan yapacaklarını belirten Tezcan, şunları kaydetti:

"Alışılagelmiş üslubumuzu ve yöntemimizi bırakacağız. Çok açık. Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren en az yüzde 20 seçmenin oyunu almaya ihtiyacımız var. Başka çaresi yok. Alamazsak bir anlamı yok. Konuştuğumuzun da bir anlamı yok. Çaba harcamamızın da. O zaman onların önem verdiği değerleri, onları rahatsız edecek şekilde sarsmayacağız. Mesela 'AKP' demeyeceğiz arkadaşlar. Diyebiliyorsanız konuşurken 'AK Parti' diyeceksiniz, diyemiyorsanız 'Adalet ve Kalkınma Partisi' deyin. İrite oluyor. 'Evet' diyecek olan Adalet ve Kalkınma Partiliyi 'hayır'a ikna etmek için konuşmaya başladığında neye ihtiyacın var? Dinletmeye ihtiyacın var. 'AKP' dediğin anda dinlemiyor."

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 00:42

YORUM YAZ

 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Helal olsun adamlara.
 • CemilCemil1 yıl önce
  Ya bu adamlar gercekten hanzo. Yahu bu millet sizin ne .. Olduğunuzu unuttu mu sandınız? Tatlı su kurnazlığıyla av peşinde zavallılar. Fakat dikkat edin de avcıyken kendiniz av olmayasınız. Bu necip millet ne yapacağını bilir. Aksi gibi biz de sizin cenahtan yalanlarınzlahayır deme hatasına engel olmayı planlıyoruz. Bu kadar yalan çarpıtmalardan hiç mi yüzünüz kızarmıyor?
 • cemaledincemaledin1 yıl önce
  Aklinca kelime oyunlariyla yumusak davranip ilimli AKP lileri kazanmak. Insallah ters teperde chp lilerin icindeki kin azalir.Böyleliklesiyaseten bir yumusama ortami olur. Yani chp 2019 za kadar epey dil dökecektir.
 • Adem Adem 1 yıl önce
  Ah kılıçdaroğlu ah senin yerinde olacağıma denize düşen bir kaka olmayı isterdim.,,
 • EvtEvt1 yıl önce
  Daha dün bunlar. Değilmiydi bizi hor ve küçük gören unutmadık Chp unumayız
 • huseyinhuseyin1 yıl önce
  akp ye evet .ak partiye evet. adalet kalkinma partisine evet.uzun adama evet .reise .evet recebe evet. tayyibe evet. erdogana evet. varmi otesi evet evet evet
 • AkpAkp1 yıl önce
  Ya beyler sin adiniz Ne??Ak partimi?Akp mi?Ak partiyse Adam Ne yanlis demis. Ama Siz akp yi Daha uydun görüyorsunuz. No problem.
 • kapadokyalikapadokyali1 yıl önce
  ALIRLARR.:)
 • yavuz yavuz 1 yıl önce
  doğru demiş
 • ÖmerÖmer1 yıl önce
  Allah istemezse olmaz. Allah dillerine söylemekde zorlandiklari seyleri de söyletmeyi ögretiyor. Buna da sükür. Arkasi gelir insAllah.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018