İMSAK 03:36 GÜNEŞ 05:30 ÖĞLE 13:08
İKİNDİ 17:04 AKŞAM 20:33 YATSI 22:18
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

CHP'de olağanüstü toplantı kararı

CHP PM yarın olağanüstü toplanacak. Parti Meclisi, Mersin Milletvekili Sağlar'ın tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kuruluna sevkini görüşecek.

CHP'de olağanüstü toplantı kararı
Eklenme: 06 Mayıs 2017, 17:21

CHP Parti Meclisi (PM) Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kuruluna (YDK) sevkini görüşmek üzere yarın olağanüstü toplanacak.

Çarşamba günkü Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, Sağlar hakkında disiplin soruşturması başlatılması için PM'den talepte bulunulmasına oy birliği ile karar verilmişti. MYK'nın ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından PM üyelerine olağanüstü toplantı çağrısı yapıldı. CHP PM'nin yarın saat 13.00'te parti genel merkezinde yapılacağı bildirildi.

PM'nin tek gündem maddesi ise Sağlar'ın durumu. PM'den, Sağlar için "kesin çıkarma" başlığının bulunduğu tüzüğün 70'inci maddesi ile tedbirli olarak YDK'ya sevk edilmesi istenecek. Çağrı yazısında Sağlar için tüzüğün 68'inci maddesinin F fıkrasının uygulanması da isteniyor.

Söz konusu fıkraya göre, kesin çıkarma ve geçici çıkarma istemi ile disiplin kuruluna gönderen organ, gerekli görürse önlem niteliğinde olmak üzere üyeyi görevden uzaklaştırabiliyor. Bu durumda dosya, 5 gün içinde görevli disiplin kuruluna gönderiliyor ve bu süre içinde karar ilgiliye tebliğ ediliyor.

PARTİ MECLİSİ ÖNCESİ SÜRPRİZ GELİŞME

Öte yandan PM toplantısı öncesi CHP'de sürpriz bir gelişme yaşandı. Parti Sözcülüğü görevini yürüten İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, sözcülük ve genel başkan yardımcılığı görevinden istifa etti. PM üyeliği devam eden Böke'nin yarınki toplantıya katılıp katılmayacağı ise merak konusu. Bu arada dün akşam saatlerinde İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in Twitter hesabından, CHP'den istifa ettiği açıklaması yapılmış ancak bir süre sonra hesabın hacklendiği belirtilmişti.

MYK'DA REVİZYON OLABİLİR

Parti kulislerinde uzun süredir konuşulan "Kemal Kılıçdaroğlu'nun MYK revizyonu yapacağı" iddiası ise son gelişmelerle hız kazanabilir. Kılıçdaroğlu'nun sadece parti sözcülüğüne atama yapmayıp, sınırlı da olsa MYK'da değişikliğe gidebileceği belirtiliyor. Bunun da zamana yayılmadan birkaç gün içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

 
Haber Tarihi: 06 Mayıs 2017, 17:21
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Kanuni

Kemal beyi rahat bırakın, güzel güzel ülkeyi idare ediyoruz. Herkese nasip olmaz böylesi. Bak ahım E de gidecek daha ne istiyorsunuz .

Cevapla

Allahın bir kulu

Ya aslında böyle iyidi. Ne güzel herşeyi idare ediyordu.

Cevapla

Ahmet

Yaa ayıptır yaa..bizim ka malı başınızdan eksik etmeyin...Bundan iyi ka malı bulamayız..Allah bizden razı olsun ,o varken Biz hep iKTiDAR oluruz..;)))

Cevapla

engin açıksöz

Kuklacı; CHP'deki kuklalarının iplerini çekip bırakmaya başladı. Bir yerlerden düğmeye basıldığı aşikar. Belli ki yeni bir parti veya operasyon niyetleri var. Ama geçmişte birçok defa görüldüğü üzere Türk halkı yeni partilere pek itibar etmez. Üstelik bu kez karşılarında Erdoğan gibi bir siyaset ustası varken şansları sıfır bile değil.

Cevapla

Alacalı Melikşah

Bir kukla gider başka bir kukla gelir.İpler başkasının elinde olunca şüphesiz gelende aynı olacak. Gavur aynı gavur .

Cevapla

cemaleddin

KK ya kimse birshey yapamaz, Itönü gibi güclenerek cikacaktir.

Cevapla

Baran raber

Bugün selin sayek böke istifa etmiş. Hepsi istifa eder inşallah bi halta yaradıkları yok bari kafa ütülemezler.

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?