CHP yine "Afrin'e girmeyelim" dedi, HDP alkışladı

CHP'li Engin Altay yine Türkiye'nin Afrin'in merkezine girmemesi gerektiğini söyledi. Altay'ın bu skandal sözleri HDP sıralarından alkış aldı.

15 Şubat 2018 Perşembe 09:02
CHP yine "Afrin'e girmeyelim" dedi, HDP alkışladı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı tüm hızıyla devam ederken, CHP'den teröristleri sevindiren açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Meclis Genel Kurulu'nda kürsüye çıkan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Afrin konusunda Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini yineledi.

"AFRİN'E GİRMEYİN"

Mehmetçik'in merkeze girmesini yanlış bulan Engin Altay, "Afrin’in merkezine girmeyin. Bir samimi uyarıdır.

HDP ALKIŞLADI

Afrin’e 400 bin nüfuslu bir yere girdiğinizde sivil kayıp demek Türkiye'yi dünya kamuoyunda haklıyken haksız etmek demektir. Bunu yapmayın." diye konuştu.

Engin Altay'ın bu sözlerinden sonra, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP sıralarından alkış sesleri yükseldi.

 

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 09:02

YORUM YAZ

 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ9 ay önce
  HDP KONGRESİNDE SIRRI İLE BAYDEMİRDEN ARADA OTURUP PARMĞI YEDİN.ŞİMDİ GAZA GELDİN.KAÇ LİTRE POMPALADILAR
 • esenyurtesenyurt9 ay önce
  "Girmeyin" demedi. "Gireceğinizi neden askeri ortamlarda değilde, AKP grup toplantılarında konuşuyorsunuz" dedi. Askeri istihbaratın tüm basına yayılması haklı iken haksız konuma düşürür" dedi. ABD Osmanlı tokadı yemediyse; Önce incirliği kapatın. 90 nükleer başlıklı füzzeyi toplatında görelim osmanlı tokadını.Cehaletten okumamışlıktan dolayı bileşik faiz hesabı bile yapamayıp düzenim bozulmasın diye ne olduğundan haberiniz bile olmayan konularda birilerine biat halindesiniz. Sizin gibilere bakıyorum ezan okunurken müziğin sesini kısıyor. Müziğin sesini kısacağınıza camiye gidin. Ezan onun için var. Kısacası safi gösteriş halindesiniz. Elit dediklerinizden farkınız böyle bişey.
 • IkraIkra9 ay önce
  icimdeki yabanci ......
 • SamilSamil9 ay önce
  Afrine girilirmi girilmezmi devlet buyuklerimizin en saglikli karari vereceginden suphem yokta , yeni Turkiyenin birilerine girdigi kesinlesti artik .
 • türktürk9 ay önce
  40 yıl o afrinden türkiyeye zarar vrenleri düşüneni Allahım dünyada aynısını dünyanın sonunakadarölüncede yaşatyrab amin
 • Ati Ati 9 ay önce
  It sürüleri
 • bas git oğlumbas git oğlum9 ay önce
  CHP; diyoruz bu memleketin ve çapın gerisinde kalmış marksist leninist geçinen ama elitlerden oy alabilen garip bi parti ;biz münbiç ve fıratın doğusunu hedef koymuşuz bu meczup afrin merkezinden bahsediyor;üç beş şerefsiz it sürüsü pkk ne Afrinde ne başka bir yerede barınamıcakbunlar katil sürüsü ve kürt bile değiller çoğunlukla benim çok mert kürt kardeşim var bunlar gibi uşak ve satılık olmaktansa ölürler daha iyi bular soruyorum hangi devletin kucağına oturmadılar ne için siyoniz için ne için büyük israile basamak olmak için geberiyolar;pkk- ypg suriyede asimilasyon ve diğer arap türkmen gibi grupları sürüp yerlerine üç beş gün geçtik diye heveslenmesin ,1ha şuna sevinsinler bedava mezar yerleri oldu;!malum cenaze yeri v eişlemleride artık masraflı!
 • Mansur ÇİFCİBAŞIMansur ÇİFCİBAŞI9 ay önce
  Bunlar İhanet içerisindeler, 400 bin nüfuslu yerde sivil kaybı olacak diye yerli ve yabancı yandaşlarına şimdiden algı oluşturuyor. İleri bir tarihte de; alakası olmayan resimleri de çarşaf çarşaf yayımlayacaklar vebiz demiştik diyecekler. YAZIKLAR OLSUN, YAZIKLAR OSUN!Mansur ÇİFCİBAŞI
 • sedatsedat9 ay önce
  işte tam hain görmek istiyorsanız chp li vekil ortada ermeni soyu olmalı
 • mtmt9 ay önce
  Kilicdaroglunun "hendekteki arkadaslari" bu kez "Afrin merkezindeki arkadaslari" olmus gibi!
 • Yakman GüçYakman Güç9 ay önce
  İnsan düşünüyor;acaba bu CHP ileri gelenlerin eline AK Partimi yazıp bu müstehrek yaveleri veriy or.Hiç araştırma yapıyorlarmı "bu saçmalarımız kamu oyunda karşılık buluyormu" diye? Siyasetçilerede siy aset yapabilir diye lisans sahibi olmak mecburi yeti konda bu herihlerin biri bile siyaset yapamazdı
 • AKINCIAKINCI9 ay önce
  bizgirmeyelim ama bizden başka bütün haçlı ve siyonist kafirler girsin değilmiabd ingiliz fransız israilhatta çinbilegeliyorçünkübunlarınafrinle sınırı varmış akrabağlığıvarmışama bizöylemibizimle arasındayirmibin km var . uyarıyormuşsen fetöyu uyar anladınmıanlamışındırelbette
 • Mustafa Mustafa 9 ay önce
  Bu zihniyeti başımıza bela eden seçmene Allah c. c. akıl fikir versin yerli ve milli olmayı nasip etsin, feraset versin.
 • Yunus16Yunus169 ay önce
  AYNI YERDEN YÖNETİLİYORLAR ! NORMAL BİR DURUM. ABD=CIA=PENSİLVANYA FETÖ-CHP-HDP- (15 TEMMUZ YAŞANDI ! DESTİCİ, DEVE KUŞU GİBİ SAKLANMAYA ÇALIŞIYOR.)

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018