CHP hazımsızlığı! İlk adımı atıyorlar

YSK mühürsüz oyları geçersiz saymasının yasaya aykırı olduğunu iddia ederek referandumun iptalini isteyen CHP, YSK Başkanı Sadi Güven ile görüşecek.

18 Nisan 2017 Salı 10:58
CHP hazımsızlığı! İlk adımı atıyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, partiye ulaşan ihlal iddialarıyla ilgili görüşmede bulunmak üzere, bugün 12.30'da Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven'i ziyaret edecek.

Aksünger, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP'nin kendi örgütünden gelen ıslak imzalı sandık sonuç tutanaklarını sistemlerine girdiklerini belirtti.

Örgütlerinin girdiği verileri YSK sonuçlarıyla karşılaştırma işlemlerinin sürdüğünü aktaran Aksünger, bugün içinde itirazların yapılacağını bildirdi.

Bugün 12.30'da YSK Başkanı Güven'i ziyaret edeceğini vurgulayan Erdal Aksünger, şunları söyledi:

"Sandık bazlı demiyorum, şu anda bize 10 binden fazla okuldan gelen ihlal söz konusu. 57 bin okulun 10 bin 900 tanesinde ihlal yaşanmış. İş artık başka bir boyuta geçti. Bu konular bireysel itirazların ötesinde artık. Halk da bireysel itirazlarını mutlaka yapacaktır, halkın böyle bir hakkı var. Anayasa ve yasalardan kaynaklanan direnme hakkını herkes kullanacaktır."

Haber Tarihi: 18 Nisan 2017 Salı 10:58

YORUM YAZ

 • ATİFATİF11 ay önce
  KOŞ CHP KOŞ ANAYASA MAHKEMESİNDE KOŞBELKİ BİRŞEY ÇİKAR HAZİMSİZLİK ÇOK KÖTÜ BİRŞEY
 • OfliOfli11 ay önce
  İt ürür, kervan yürür !
 • UğurUğur11 ay önce
  Yani ülkeyi karıştırma hakkımız var hayır veren muhafazakarlar, saadetçiler, ülkücü geçinenler kime hizmet ettiklerini anlarlar artık. Abdullah Gül ve Davutoğlu benim için bitmiştir
 • abdoabdo11 ay önce
  chpkk idi şimdi pkk olarak dişlerini gıcırdatıyorlar. kudurmuş bunlar. sözde atatürk partisiymiş. atatürk bu gün sağ olsa chp yi kapatırdı. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var.
 • Dursun yilmazDursun yilmaz11 ay önce
  Bakın işinize amerikan yerleşin artık bu memlekete zarar vermeyin
 • ahmedahmed11 ay önce
  bi tokatta ordan yiyecekler cehalet partsi

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018