CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Türkiye'yi böyle hedef gösterdi: Yüzde 50'yi...

CHP’li Öztürk Yılmaz, Amerika'nın vize restiyle ilgili olarak, “Amerika tüm Türkleri değil, AK Partilileri cezalandırsın” dedi.

10 Ekim 2017 Salı 09:33
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Türkiye'yi böyle hedef gösterdi: Yüzde 50'yi...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, ABD’nin vize başvurusunu durdurmasına ilişkin ''ABD’nin tüm Türkleri cezalandırabilecek vize kararını doğru bulmuyoruz'' demesi kamuoyunda tepki çekti. Alman Başbakanı Merkel’in,  Erdoğan ve AK Partilileri kastederek, ''Türkiye’nin geriye kalan yüzde 50’sini cezalandırmamalıyız'' diyerek, AB-Türkiye üyelik müzakerelerinin sürmesine yönelik sözlerine gönderme yapan CHP’li Yılmaz’ın, ''Türkiye’nin tamamının cezalandırılmaması” yönündeki sözüyle AK Partililerin cezalandırılmasını gündeme getirdiğine dikkat çekildi.

TÜRKİYE'Yİ ELEŞTİRDİ

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında ABD’nin Türkiye’yi hedef alan eylemlerinden daha çok Türkiye’yi eleştiren Yılmaz, Türkiye’nin Ortadoğu’daki milli çıkarları için uluslararası ilişkilerde oluşturduğu denge ve alternatif politikalarını hedef aldı.

Türkiye’nin Batı’dan ve NATO’dan uzaklaştığı, Rusya’ya yaklaştığı, dış politikanın ABD ve AB ile ilişkileri sıkıntıya soktuğunu savunan Yılmaz, buna çare olarak tansiyonu düşürmek için yol haritası oluşturulması gerektiğini de söylemekten geri kalmadı.

Haber Tarihi: 10 Ekim 2017 Salı 09:33

YORUM YAZ

  • NurNur4 ay önce
    Surata bir bakın içinin pisliği yüzüne vurmuşbu adamlar Türkiyeyitürkleri sevmiyor başa geçseler satarlar bu ülkeyi Allah muhafazatek yol RTE

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 15.02.2018