CHP, Danıştay'a başvuracak!

CHP, YSK'nın mühürsüz oy kararıyla ilgili Danıştay'a başvuracak.

21 Nisan 2017 Cuma 14:08
CHP, Danıştay'a başvuracak!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Mühürsüz oy pusulalarının geçerli kabul edilmesine ilişkin YSK işleminin iptali talebiyle bugün Danıştay'da dava açıyoruz. Ayrıca dava sonuna kadar halkoylaması sonuçlarının kesinleştirilmesinin önlenmesi için yürütmeyi durdurma talep ediyoruz. Avukatımız Atilla Kart bugün Danıştay'a dava dilekçesini verdikten sonra saat 16.00'da YSK önünde gerekli açıklamaları yapacaktır. İster hayır ister evet demiş olsun oy kullanan 49 milyon vatandaşımızın hakkını korumak için hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğiz" dedi.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 14:08

YORUM YAZ

 • Abdülhamit Abdülhamit 10 ay önce
  Boşuna uğraşıyorlar beyhude çırpınış bunlar artık millet bu Kemalist islam düşmanı zihniyeti istemiyor hatta nefret ediyorlar !
 • BoranBoran10 ay önce
  Şaşkın ordek ters yüzer chp iyice şaşırdıbeter olsunlar
 • mniksekmniksek10 ay önce
  CHP VERMİŞ OLDUĞU SEÇİMİ İPTAL DİLEKÇELERİNE BELGE OLARAK NE EKLİYOR ACABA?
 • Hadi OrdanHadi Ordan10 ay önce
  Ulan bi de millete başvurun be. Bir kerede millete siginin be.
 • barisanbarisan10 ay önce
  CHP ye tavsiyem'Bir kerecik olsun Mert davranıp Halkın Kararına Saygı Duysunlar.Ama duyamazlar.Çünkü onların gözünde ÇOBANIN OYU kendi oylarına eşit olamayacağından asla kaybetmeyi kabul etmezler.Hırs gözlerini kör ettiği için de gideceği yolu bile göremezler.15 Temmuz gerçeğini göremeyenden ne beklenir?

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018