Cezaevlerinde isyan kumpası çöktü

FETÖ/PDY’nin Türkiye genelindeki tutuklu ve hükümlü üyeleri aracılığıyla toplu isyana hazırlandığı ortaya çıktı. Adalet Bakanlığı tüm cezaevlerindeki tedbirleri artırdı.

20 Ekim 2016 Perşembe 01:48
Cezaevlerinde isyan kumpası çöktü

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ nün Türkiye genelinde cezaevlerinde büyük bir isyana hazırlandığı ortaya çıktı. Kanlı terör örgütünün hain planı Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi’nin havalandırma boşluğunda bulunan bir notla bozuldu.

TEDBİRLER ARTIRILDI

Adalet Bakanlığı’nın bilgilendirilmesinin ardından yapılan araştırmada, örgütün Türkiye genelindeki cezaevlerinde bulunan örgüt üyeleri aracılığıyla toplu isyana hazırlandığı belirlendi. Örgütün bu şekilde ülke gündemini değiştirerek mağduriyet algısı oluşturmaya çalışacağı tespit edildi. FETÖ’nün toplu isyan girişiminin ortaya çıkarılmasıyla  tüm cezaevlerindeki tedbirler artırıldı.

İŞTE O NOT

 

 

Niğde E Tipi Kapalı Ceza  evi’nin havalandırma boşluğunda bulunan notta, “Selamün aleyküm. Devlet bizi cezaevine atmakla hiç iyi yapma.... (devamı okunamıyor)... Ama sizden haber bekliyoruz. İsyan ne zaman çıkacak?. Talimata hepimiz hazırız. Sizden en kısa zamanda haber bekliyoruz. Herkese duyuruyoruz.”

Haber Tarihi: 20 Ekim 2016 Perşembe 01:48

YORUM YAZ

  • 25haloday25haloday1 yıl önce
    ALLAH'a isyan etmiş Hoc efendi görünümlü papazın müridleri Devlete isyan etmeleri, Haçlı ile ittifak etmeleri, Vatana ihanet etmeleri normal
  • timur gürkantimur gürkan1 yıl önce
    isyan çıkarsalar ne olur halk tepelerine biner hem bu sefer ellerinde silahlar uçaklar helikopterlerde yok
  • TAYFUN DEMİRTUĞTAYFUN DEMİRTUĞ1 yıl önce
    İÇERİ ATTINIZ BESLİYORSUNUZ BARİ AYAKLANIRLARSA KAFALARINA SIKIN DA HAKLARIMIZI HELAL EDELİM.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü