Yeni Akit - M&S Asistans

Cezaevinde 2 üniversite bitirdi

37 yaşındaki 2 çocuk babası Reşit Artan, cezaevinde tanıştığı gardiyanın yardımıyla önce liseyi ardından da 2 üniversiteyi bitirdi.

20 Mart 2017 Pazartesi 13:44
Cezaevinde 2 üniversite bitirdi

37 yaşındaki 2 çocuk babası Reşit Artan, cezaevinde önce liseyi, ardından da iki üniversiteyi bitirdi. Cezaevinden çıktıktan sonra iş kurarak kendisine yeni bir sayfa açan Artan, aynı anda 2 üniversitede 3 bölüm de daha eğitimine devam ederek okuma azmini gösteriyor.


2 çocuk babası Reşit Artan, 2005 yılında İstanbul Silivri'de işlediği bir suçtan dolayı Silivri Kapalı Cezaevine girdi. Silivri Cezaevinden memleketi muş'a nakil olan Artan, burada tanıştığı infaz koruma memurunun desteğiyle hayatının dönüm noktasını yakaladı.

Daha önce terk ettiği lise eğitimini açıktan tamamlayan Artan, üniversite sınavlarına girerek Açık öğretim üniversitesi Laborant Veteriner sağlık Bölümünü kazandı.

Yoğun bir şekilde eğitime odaklanan Artan, 2 yıllık bölümünü birincilikle tamamladı. Açık cezaevine geçtiğinde eğitim hayatına ara vermeyen Artan, tekrar üniversite sınavlarına girerek, Bursa Uludağ Üniversitesi gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu Bahçe Tarım Bölümünü kazandı.

Eğitim durumundan dolayı Bursa açık cezaevine nakil olan Artan, burada da ikinci üniversitesini bitirdi.

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 13:44

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü