THY - İmaj

Cenk Ergün: "Gomis mesajı gönderiyor"

Galatasaray Sportif AŞ Futbol Direktörü Cenk Ergün, 2-0 kazanılan Kasımpaşa maçı sonrası, Galatasaray Televizyonu'nda Deniz Gülen'in sorularını yanıtladı

17 Eylül 2017 Pazar 02:39
Cenk Ergün: "Gomis mesajı gönderiyor"

Karşılaşmayı değerlendiren Cenk Ergün, "Oldukça tempolu, oyunu kontrol eden bir oyun sergiledik. Çok üstün ve hakimdik. Son paslarda biraz daha dikkatli olsak ilk yarıda maçı koparabilirdik. Takımın isteği, arzusu, son dakikaya kadar golü kovalaması ise mutluluk verici" şeklinde konuştu.

Cenk Ergün, "Takımımızın camia ile taraftarla bütünleşmesi bizi mutlu ediyor" diyerek geceyi özetlerken Bursaspor ve gelecek maçlar için, "Çok zorlu bir deplasmana gidiyoruz. O maçı da kazanmak için elimizden geleni yapacağız. İçeride, dışarıda taraftarımız bize destek veriyor. Taraftarımız buraya gelecek bizi destekleyecek, GSStore'dan alışverişini yapacak, Galatasaray markalarına yatırım yapacak, maddi ve manevi destekle daha güçlü olacağız. Bizler de onların göğsünü gerecek oyun sergileyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Deniz Gülen'in Gomis'in Fransa Milli Takımı'na seçilme ihtimali ile ilgili sorusuna, Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün; "Yayıncı kuruluş tarafından Fransa'da da maçlar yayınlanıyor. Geri dönüşler oluyor. Hafta içi Fransa'daki basınla da konuştuğum da benzer mesajları verdiler. Gomis de mesajı gönderiyor. Attığı goller sonrası mesajı alırlar ya da almazlar... Biz yeni bir takımız. Bu 11, değişikliklerle beraber 5. maçını oynadı. Teknik kadroyla da konuştum. İştah, arzu ve tempo var. Bu tempoyu ve gücü daha da kontrollü hale getirirsek daha da üst seviyelere geleceğiz" yanıtını verdi.

Basın mensuplarına açıklamaları ise şu şekilde:

"Bizi sonuna kadar destekleyen seyircimize güzel bir gece yaşattık. Geçen haftadan dersimizi aldık.  Lato takımla ilk defa sahaya çıktı.  Memnunuz. Denayer maçı sol bek olarak tamamladı. Oynayan oynamayan hepsi takımın parçası. Gomis gol atmayı sürekli isteyen bir oyuncu. Kamp süresince gol atamayınca nasıl üzüldüğünü gördünüz. Gomis de gollerini atsın fakat önemli olan kazanmamız. Bütün oyuncularımız performanslarının üzerinde mücadele ediyor. Umarım böyle devam ederiz. Sinan etkileniyor. Takımın önemli silahlarından birisi. Devamlılığı sağlaması lazım. Selçuk şu anda ülkemizde önemli oyunculardan birisi. Galatasaray'a kendini adamış birisi. Takımımızın önemli parçalarından birisi. Olaylardan etkilendiğini düşünmüyorum. Biz takımı kurduk. Amacımız ocak ayına kadar yerli-yabancı ayrımı yapmadan şampiyonluk yolunda yürümek."

Haber Tarihi: 17 Eylül 2017 Pazar 02:39

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü