“Cem Küçük Hesap Verecek”

Mavi Marmara şehit ve gazilerine hakaret eden Cem Küçük hakkında Mavi Marmara Şehit Aileleri, Mavi Marmara yolcuları ve İHH İnsani Yardım Vakfı olarak suç duyurusunda bulundu.

21 Nisan 2017 Cuma 21:40
“Cem Küçük Hesap Verecek”

17 Nisan 2017 tarihinde katıldığı bir televizyon programında “…AK Parti'nin de radikal islamcılarla, Mavi Marmara'daki manyak tiplerle de… Bunlarla da yolların ayrılması lazım. Bu saatten sonra Tayyip Bey bunları yapacaktır diye tahmin ediyorum…”  diyerek hakaret eden ve ardından TGRT ekranlarında hakaret ve iftiralarına devam eden Cem Küçük hakkında Mavi Marmara Şehit Aileleri, Mavi Marmara yolcuları ve İHH İnsani Yardım Vakfı suç duyurusunda bulundu.

Konya Adalet Sarayı önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal “Mavi Marmara duruşuna ve şehitlerine, 15 Temmuz duruşuna ve şehitlerine dil uzatma cüreti ve hadsizliği ise bu yeni nesil zihnin çiğ pratiğidir.” dedi.

Mavi Marmara Sürekli Saldırıya Uğruyor

Uysal Konuşmasına şöyle devam etti:

“İsrail’i otorite olarak tanımayıp işgalci gören, Gazze’yi özgür topraklar olarak tanıyıp ablukanın da ambargonun da tamamen kalkmasını savunan, dünyada İsrail’e karşı bir vicdan hareketini Anadolu’dan harekete geçiren Mavi Marmara, İsrail ve İsrailciler tarafından sürekli saldırıya uğramaktadır.”

Mavi Marmara Bu Ülkenin Özüdür

Mavi Marmara davasının unutturulmaya çalışıldığı dile getiren Uysal “Mavi Marmara’nın insani, vicdani duruşu hiç değişmeyecek ve unutulmayacaktır. Onların anlayamadığı “kurtulunması gereken İslamcılık” diye tarif ettikleri, bu ülkenin bu halkın bu toprakların özüdür.”

Filistin Davası Şehadetin Göze Alındığı bir Davadır

“Bu ülkede ne askeri darbeye gerekçe edilen “Kudüs Yürüyüşü”, ne “one minute” ne de “Mavi Marmara” unutulur. “Bu İslamcıları tasfiye et” çağrısı yapanlar, medet umdukları kişilerin de “İslamcı” olduğunu, 40 yılı aşkındır Filistin halkının yanında, Özgür Kudüs için, İsrail’e karşı birlikte bir yürüyüş içerisinde olduğumuzu bilmez ve anlayamaz. Çünkü “İsrail savunuculuğu” taşeronlara ihale edilebilir ama “Filistin Davası” şehadetin göze alındığı bir gönül davası, bir hayat biçimidir.”

Konuşmanın ardından Mavi Marmara şehit yakınları, gazileri ve şikayetçi olan diğer kişiler adliyede suç duyurusunda bulundu.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 21:40

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü