Yeni Akit - M&S Asistans

Çay tiryakisi ülkeler

Türkler için çayın çok ayrı bir yeri var. Ancak dünya üzerindeki tek çay tiryakisi ülke elbette Türkiye değil. Hindistan, Çin, Japonya, Vietnam, Tayvan.. ve bu liste daha da uzatılabilir.

21 Mart 2017 Salı 15:36
Çay tiryakisi ülkeler

Çaya olan düşkünlük, farklı tatları deneyimlemeyi de eğlenceli kılıyor. Beyaz çay, yeşil çay, oolong çayı, siyah çay, pu-er çayı ve bitkisel çayların yanısıra, tıpkı kahveler gibi artık çayın da artizanı mevcut.

Alışılmadık görüntüsü ve tadı ile Japonya’nın matcha çayı, Güney Afrika’nın Rooibos çayı, yapraklarının kurutulma işleminin ardından süt buharına maruz bırakılmasıyla doğal süt tadına sahip Tayvan’ın Milk Oolong çayı…

2007’den bu yana, tüm bu çay çeşitlerini, 60’ın üzerinde çayı Türkiye’ye getiren Chado’da bulmak mümkün. Siyah çayın lavanta ve çikolata ile harmanlanmasından elde edilen Provence Daydream; ve yeşil çayın tropik meyveler ile harmanlanmasından elde edilen Tropical Green çay gibi özel harmanlar da yine keşfedilmeyi bekliyor!

Demini 12 farklı ülkeden alıyor!

2007 senesinde kurulan Chado ile Hindistan, Çin, Japonya, Vietnam, Tayvan gibi birçok ülke sadece bir yudum uzağınızda. 12 farklı ülkeden, 60 farklı çay keşfedilmeyi bekliyor!
Bunlar arasında, beyaz çay, yeşil çay, oolong çayı, siyah çay, pu-er çayı ve bitkisel çayların yanısıra birçok Artizan çay harmanı da mevcut.

Özellikle son yıllarda popüler olmaya başlayan ve “yeni kahve” olarak anılan Japonya’dan Matcha çayı, Güney Afrika’dan Rooibos çayının 3 farklı çeşidi,

Tayvan’ın, çay yapraklarını kurutma işleminden sonra süt buharına maruz bırakılan ve bu sayede kendinden gelen bir süt tadına sahip Milk Oolong çayı hayata sıradışı bir lezzet ve değer katıyor. 

Siyah çayın lavanta ve çikolata ile harmanlanması ile elde edilen Provence Daydream ve yeşil çayın tropik meyveler ile harmanlanması ile elde edilen Tropical Green çayı gibi özel harmanlar da yine Chado’dan temin edilebilir. 

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 15:36

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü