Çavuşoğlu'ndan Avrupa'ya: Sizi yönetmesini de biliriz!

Alanya'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'biz gerekirse çıkarız dağlara keçi güderiz, gerekirse Avrupa'ya ders veririz, onları da yönetmesini biliriz' dedi.

Çavuşoğlu'ndan Avrupa'ya: Sizi yönetmesini de biliriz!
Eklenme: 17 Mart 2017, 23:44

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Alanya İlçesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen ve ilçenin dağlık bölgelerini birbirine bağlayan Akköprü’nün açılış törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa ülkelerinin ‘evet’ karşıtı kampanyalar yürüttüğünü belirterek, “Ama 16 Nisan’da benim vatandaşlarım bu küstahlara en güzel cevabı verecek. Osmanlı tokadını göndereceğiz” dedi. 

"DAĞLARDA KEÇİ GÜDER, AVRUPA’YI YÖNETMESİNİ DE BİLİRİZ"

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Alanya Keykubat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin hizmet binasının açılışını yaptı. Burada da esnafa seslenen Bakan Çavuşoğlu, son dönemde bazı Avrupa ülkeleriyle yaşanan sorunlara değinerek, “Biz gerekirse çıkarız dağlara koyun keçi güderiz, gerekirse Avrupa’ya ders de veririz, onları da yönetmesini biliriz” diye konuştu.

VİZE SERBESTLİĞİ UYGULANMAZSA GERİ KABUL VE GÖÇ ANLAŞMASI DA UYGULANMAZ

İnsanların önündeki engelleri kaldırmak, hayatı kolaylaştırmak gerektiğine değinen Bakan Çavuşoğlu, “Sadece THY’nin uçması değil. Bugün gururumuz dünyadaki destinasyon çeşitliliği açısından THY birinci sırada ama, vizelerin kaldırılması önemli. AB ile vize serbestliği konusunda rahat bir ortam değil, maalesef sorunlu bir süreci yaşıyoruz. Bunun da sebebi AB, bunu da açıkça söylemem lazım ama, yine de mücadelemizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte bakalım ne olacak, ne göreceğiz. AB vize serbestliğini uygulamazsa birbirine bağlı üç anlaşmamız var. Geri kabul ve göç anlaşması, o zaman diğer iki anlaşma da tabi doğal olarak uygulanmaz. Bu bir tehdit ya da blöf değildir. Anlaşmanın doğasıdır. Üç anlaşma birlikte uygulanacak diye kendi aramızda mutabakat sağladık ama, biz hep olur tarafından bakıyoruz. Bakalım ne olacak hep beraber göreceğiz, mücadeleyi de sürdüreceğiz” diye konuştu. 

AVRUPA’DA AŞIRI AKIMLAR YÜKSELİYOR

Türkiye’nin BM çatısı altında İspanya ile birlikte eşbaşkanlığı görevini yürüttüğü medeniyetler ittifakına bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, “Maalesef Avrupa ve ötesinde her türlü aşırı akımlar giderek yükseliyor. Hatta çok tehlikeli boyutlara geldi. AB ile ilişkilerimizi her zaman sıcak tutmak için azami gayret sarfettik ama AB’nin bizimle ilgili net bir kararı yok. Her ne kadar tam üyelik için müzakerelere başlasak ve anlaşma imzalasak da uzun zamandır AB içindeki önemli ülkeler, hele hele AB’nin onlar için kurulduğu Fransa, Almanya gibi ülkelerin Türkiye’nin AB üyeliğine ciddi karşı çıkışlarını gördük” şeklinde konuştu. 

 
Haber Tarihi: 17 Mart 2017, 23:44
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Bahoni

15 yıldır bir dışişleri bakanımız olmadı.

Cevapla

Nur

Buraya korkaklar ödlekler basmış vay eski zihniyet bir etek bulun saklanın şunlara bak bunları bırakın koktu bu ayaklar yuuuh utanın sizin hayırcı olduğunuz belli yunanistana gidin fetonun kandilin çocukları nazi almanyası sizi bekliyor hollandanın plantin saçlı yahudisi sizi bekliyor gidin isterseniz fizana korksklar sizi

Cevapla

Bahaddin

Abye kuyruk olmaktansa dönün yüzünüzü islam ülkerine abilik yapin islam birligini kurun bas olunuz

Cevapla

Nur

Buraya korkaklar ödlekler basmış vay eski zihniyet bir etek bulun saklanın şunlara bak bunları bırakın koktu bu ayaklar yuuuh utanın sizin hayırcı olduğunuz belli yunanistana gidin fetonun kandilin çocukları nazi almanyası sizi bekliyor hollandanın plantin saçlı yahudisi sizi bekliyor gidin isterseniz fizana korksklar sizi

Cevapla

Nur

Bazıları türkiyeyi hafife alıyor kendi küçük beyniyle evet biz onları yönetmeyi iyi biliriz bazı korkaklar bunu anlamaz biz onları altı yüz sene yönettik bunu tekrar yapabiliriz ve o yoldayız bunu anlamayan veya onlardan korkan kitlenin olduğunu biliyoruz bu insanlar bizi bağlamaz .Batı panik içinde beyler bizim geçmişimiz cumhıriyet kuruluşundan ibaret değil her şey aslına rücu eder bakın avrupa ırkçı tutumlarını hortlattı nazi dedelerinin izine gidiyorlar Bizde osmanlı ayarlarına . Şahlanış var ülke her anlamda dirilişe geçti durduramıyorlarbizi bizim buraya yazan fetöcülere boşuna yazmayın diyesim var bu millet uyandı hurmaları yiyen avrupa maşaları pkk dhkpc daeş pyd ve fötö ve maşayı tutan batının poposunu tırmalıyor hurmalar tabii tırmaladıkça içten dıştan saldırıyorlar ve muhalefeti ekleyebiliriz monşerlik dönemini kapatmıştır RTE Allah razı olsun evet Allah bizimle bu ülkeyi kimse tutamaz gölge etmeyin

Cevapla

cemal aktaş

Büyük devlet olmak, o büyük ülkeyi yönetmek, büyük beyinler ister. Koskoca Türkiye yi rezil ettiniz, Avrupa kapılarından kovar hale getirdiniz, üstüne üstlük hiç sıkılmadan Avrupa yı da yönetmesini biliriz demişsiniz. Sayın bakan güldürmeyin, hep beraber şapşal durumuna düşürmeyin daha fazla. Önce beceriksizliğinizin hesabını verin bakalım ama o kadar nerdeee.

Cevapla

Vize Serbestisi

Hem Avrupa'ya faşist dersin hem de ah vize bi serbest olsa diye çırpınırsın. Faşist ülkede ne işin var o zaman? Vize serbest olsa 1300 TL ASGARİ ÜCRET kazanan vatandaş maaşını 400 Euro'ya çevirip Berlin'e gezmeye mi gelebilecek. Zavallı insanların önünde ağzınızı bozup mahalle kabadayısı gibi diklenerek politika yaptığınızı sanıyorsunuz ama yine ülkenin zenginine çalışıyorsunuz.

Cevapla

Adanalıyığğ

Ya bırak Allahını seversen osmanlı tokatıymış jeddim Osmanlı'nın kemikleri sızlıyor sayenizde adamlar uygulamıyor hoş biz millet olarak zaten istemiyoruz avrupayı kuru ekmeğe razıyız şu zulümlerin bedelini ödetin artık şunlara verdiğimiz oyları haram ettirmeyin

Cevapla

ATAKAN

Bırak bu saçma lafları bakan , ülkemde yoksullukla,adaletsizlikle mücadele et.Sen ni işe yarıyorsun sormak isterim.Oy peşinde koşmaktan bıkmadın mı.Saygılar

Cevapla

Balan olmasaydı

Dışişlerimiz bu gün olduğundan daha iyi olurdu. Çavuşoğlu daha çok hamaset bakanı gibi konuşuyor.

Cevapla

tuzcu

Bu bakanın işine son vermek lazım....Çok gereksiz hatta çirkin konuşuyor....

Cevapla

yılmaz kara

sayın bakan siz ancak bizim gibi ... elin kafire reklama şova makarnaya leblebi kömüre oy vermiyor.

Cevapla

Halil

Yurt dışında seçim propagandası açık yerlerde yapmak yasak yabancı insanları rahatsız ederiz diye ama kapalı alanda seçim propagandası yapabilir.Lütfen yasanızı iyi öğrenip öyle yorum yapın.

Cevapla

d

Maalesef okumayan bir milletiz.Sayın bakanımız vizeleri kaldırın diyor ama 2013 yılında ab ile 70 maddelik reform sözü var yerine getirildi mi hayır.2007 den sonra geri vitese attık

Cevapla

Türk

Sen çık kardeşim sana yakışır

Cevapla

Metin korkmaz

Bu adam bu koltuga yakismiyo idarelik koyulmus sanki taner yildiz olsa süper olur

Cevapla

IBR

Hocam bırakın şu avrupanin peşinden koşmayı. Yok vizeymis yok uyelikmis. Kokusmaya yuz tutmus avrupa onlarin olsun. Sirtimizi Avrupaya donup yolumuza bakmaliyiz.

Cevapla

Tufan

Mevlüt Çavuşoğlu, sen sıradan bir ailenin evladı değilsin. Bence maksadını aşan sözler sarf etmemelisin. Bence gaza gelme, populist olma. Boyun eğ demiyorum. Ama dışişlerindeki yiyeceğimiz hurmaların Rusya ve İsrail hadiselerinde olduğu gibi tırmalayacağını unutma. Sen gelenekçi, dostuna misafirine kol kanat gerek bir anne babanın evladısın. Bugün varsın yarın yoksun o makamda. Görevin bitince Avrupa'yla çok iyi kavga etti demeyecek. Bunu böyle bil. Sen orada fırsatlar yaratmak için varsın. Kavganın bile bir hedefi maksadı olur. Bu medyanın gazına gelme. Yunanistan adalarımızı işgal etti ona bak mesela.

Cevapla

Enver

Mevlüt bey ne yapıyorsunuz? Lütfen alalım arkadaşı sahneden.

Cevapla

Kemal

Ülkenin içine ettiniz bu halle Avrupayı yöneteceksiniz.

Cevapla

madturk

İşte beni kendime getiren öz söz bu işte helal olsun hemde hephelal ...

Cevapla

ercan

Siz önce Türkiyeyi yönetmeyi öğrenin sayın bakan.Yurt dışında seçim propagandası yapmak yasaktır diye kanun çıkarıyorsunuz ve bu kanuna uymuyorsunuz.Devlet yönetmek ciddi iştir beyler.

Cevapla

Cemil nadir özgün

Zaten Dışislerinide ....dan farklı yönetmiyorsun Daa Avrupa ...değil!

Cevapla

Hak

Yaw he he ülkeyi nasıl yönettiğiniz ortada şimdide avrupayı mı batıracaksınız? Gerçi orda size at edecek natomücahidi pek yok. :)))))) =

Cevapla

ş.girgin

sayın çavuşoğlu bu sözlerle nereye kadar gideceksiniz.diplomasi bumu devlet adamlığı bu mu.olmuyor.bu lafları sonradan unutup durumu düzeltmek için her türlü eğilip bükülme durumlarına girmeyin.siz devlet idare ediyorsunuz.bu işin sonu nereye gider memlekete yazık oluyor.bu ülke haklarını savunmak değil.....

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?