Çavuşoğlu Ukrayna lideri Poroşenko ile görüştü

Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyinin (YDSK) toplantısı için Kiev'e giden Çavuşoğlu, Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko ile bir araya geldi.

10 Şubat 2017 Cuma 09:52
Çavuşoğlu Ukrayna lideri Poroşenko ile görüştü

Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyinin (YDSK) alt organı Ortak Stratejik Planlama Grubunun 5'inci toplantısı için Ukraynanın başkenti Kieve gelen Çavuşoğlu, Poroşenko ile bir araya geldi.

Ukrayna Cumhurbakaşkanlığı basın merkezinden yapılan açıklamaya göre, Dışişleri Bakanlığı Kültür, Doğu Avrupa ve Asya İşleri Müsteşar Yardımcısı Ümit Yardım ve Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel'in de hazır bulunduğu görüşmede bölgesel ve ikili ilişkiler ele alındı.

İki ülke arasındaki stratejik ilişkilerin daha da geliştirilmesinin önemini vurgulayan taraflar, Ukrayna ve Türkiye arasındaki serbest ticaret anlaşması görüşmelerinin bir an önce tamamlanması gerektiğinin altını çizdi.

Çavuşoğlu ayrıca, Türkiyenin Ukraynanın toprak bütünlüğüne karşı duyarlı olmaya devam edeceğini ifade etti.
Çavuşoğlunun daha sonra Kırım Tatarlarının temsilcileriyle bir araya geldiği belirtildi.

Kievde Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısına katılacak olan Çavuşoğlunun, ardından Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin ile birlikte 15 Temmuzda Türkiyede ne oldu? isimli serginin açılışını yapması bekleniyor.


Haber Tarihi: 10 Şubat 2017 Cuma 09:52

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü