THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

Çavuşoğlu: 5 milyar dolar kredi sağlayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak'ın yeniden imar edilebilmesi için Türkiye'nin 5 milyar dolar kredi kolaylığı sağlayacağını açıkladı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 13:26
Çavuşoğlu: 5 milyar dolar kredi sağlayacağız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Irak'ın yeniden imarı için Türkiye'nin 5 milyar dolar kredi kolaylığı sağlayacağını söyledi. 

Çavuşoğlu şöyle konuştu: "Firmalarımızın yüklendiği ve tamamladığı projelerin değeri ise 25 milyar dolar değerinde.

5 milyar dolar bir kredi vaadinde bulunduk. Aynı şekilde 50 milyar dolarlık insani ve kalkınma projeleri için kredi vaadinde bulunduk.

Firmalarımızı hem projeleri üstlenmeye, hem yatırım yapmaya teşvik edeceğiz. Irak ve Suriye'nin istikrarı bizim için çok önemli. Buranın imari bizim ekonomimiz için de çok önemli."

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 13:26

YORUM YAZ

  • MevlütMevlüt8 ay önce
    Özal 1 koyup 3 alacağız demişti 3 ün 1 ini aldık umarım bu iş güzel olur ama açız be patron yemin olsun az önce annem yaşındaki bir kadın ağlayarak sokakta önümü kesip para istedi memura verdiğin maaş asgari ücretin 2 katı halkın zor durumda her yer işsiz aralarında yüksek lisans ve doktora yapan var çok yazık bu ülkeye ve bu insanlar alelade bir memurluk olsa yeter diyor lise mezunu adamlar 65 e kadar devlet dairesinde insanlara hakaret ederek iş yapıyor işini yapanları tenzih ediyorum ama gerçek bu bu çağda memura iş garantisi nedir? İş garantisini kaldır bakalım eğitimde çağ atlarsın adam sırtımı devlete dayadım diyor çalışmıyor kaldıki şu an görevde olan pek çok adam fetö ye küfrediyor geçmişte hoca diyorlardı geçmişte de it diyordum fetö şerefsizine şimdi de... Erdoğan baba duy sesimizi yaparsan sen yaparsın gerisi laf ü güzaf koça karşı tekelik

Günün Karikatürü

23 Ekim 2018