Çarpıcı mektup! FETÖ'nün ablası Gülen'den 'koca' istemiş

Erzurum’da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüyle ilgili olarak yürütülen soruşturmada yer alan iddianamede çok çarpıcı ifadeler yer aldı.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 20:36
Çarpıcı mektup! FETÖ'nün ablası Gülen'den 'koca' istemiş

15 Temmuz başarısız darbe girişimi ardından örgütün Erzurum'da başlatılan soruşturma kapsamında '14 Aralık Operasyonu' olarak bilinen Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın gözaltına alınmalarına ilişkin protesto eylemlerine katılan Nurullah D. ile Cihan A., örgütün yayın organlarından Zaman Gazetesi ve Sızıntı Dergisi'ne çok sayıda kişiyi abone yaptığı, örgüte finans sağlayanlar arasında bulunduğu ve her ortamda örgüt lehine propaganda yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Nurullah D. ve Cihan A., FETÖ/PDY'ye üye olduğu iddiasıyla 17 Ağustos 2016'da tutuklandı. Cihan A., 5 ay cezaevinde kaldıktan sonra geçen 20 Ocak günü tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan hakkında 7.5-15 yıl hapis cezası istenen Nurullah D. ve Cihan A. hakkında hazırlanan iddianame Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede, Nurullah D.'nin Erzurum Adliye binası önünde örgüt lehine basın açıklaması yaptığına yer verildi. Nurullah D.'nin örgüt elebaşı Fetullah Gülen ile çok sayıda birlikte çekilmiş fotoğraflarının ele geçirildiğine dikkat çekilen iddianamede, örgütün simgesi olan ve Fetullah Gülen tarafından 'Bereket ve işlerinin yolunda gitmesi için' okunarak verilen ABD dolarlarının Nurullah D.'nin işyerinde bulunduğu kaydedildi.

GÜLEN'DEN KOCA İSTEMİŞLER

Nurullah D.'nin kız kardeşleri Gülhan ve Gönül D.'nin evlenmek için elebaşı Fetullah Gülen'e mektup yazdığı evde yapılan aramada anlaşıldı. İddianamede içeriğine yer verilen mektupta Gülhan ve Gönül D.'nin evlenmek için Gülen'den koca istedikleri tespit edildi. Sonuna ev adresini de yazan küçük kız kardeşin 'Saygıdeğer efendim' başlıklı mektubunda şu ifadelerin yer aldığı kaydedildi:

"Saygıdeğer efendim istirham ve şikayet niteliğindeki mektubu affınıza sığınarak yazıyorum. Ben Erzurum Hasankale'den Nurullah D.'nin 22 yaşındaki küçük kız kardeşiyim. Zatıallerinizi çocukluğumuzdan beri babam vasıtasıyla tanıyabildik.1985 yılında Prof. Suat Yıldırım ve İbrahim Kocabıyık hocamlar Hasankale'ye geldiler, hizmeti anlattılar o zaman hizmeti tanıyabildik. Saygıdeğer efendim, sizden istirham ve şikayetim şu olacak, benden büyük ablam var. Ablama beş yıldır dünürcü (görücü) geliyor fakat abim vermiyor. Bize engel oldu. Tutturdu illa da ya hizmetten birisi veya şakirt (cemaate mensup öğrenci) olacak. Hizmetten kimse yok ve şakirtlerin çoğuda üniversite mezunu istiyorlar, o da bizde yok. Valide, abimi sıkıştırınca abim Ali Bayram hocama Erzurum'da iken bizim evlenme meselemezi anlatmış. Ali hoca ilgileneceğini söyledi ama ilgilenmedi. Ali hocam ve Ahmet hocamın Erzurum'daki bazı esnaf abilerin kızlarını çoğu şakirt kardeşlerle evlendirdiğini öğrendik. Bizimle ilgilenen olmadığından son çare size ulaşmanın yollarını ararken, ablam rüyasında gördüğü zatın 'sizin evlenmeniz hocaefendinin eliyle olacak' demesi mektubu yazmamıza neden oldu. Ben ve ablamla beraber bizim izdivacımız özellikle de bu işin sizin elinizden olacağı arzusuyla telefonunuzu bekleceğiz. Ya bir elçinizi bekleyeceğiz ya da zatıalilireniniz Erzurum'a gelince inşallah bizede gelecekler arzusuyla sebatla bekleyeceğiz. Sizin tercih ettiğiniz kardeşleri emir kabul edip itiaat edeceğiz."

"İNTİHAR KOMANDOSU OLMAK İSTİYORUM"

Öte yandan Pasinler ilçesi Zaman Gazetesi eski temsilcisi Nurullah D.'nin evinde ele geçirilen 'Saygıdeğer mütevelli abilerim' başlıklı bir başka mektupta "1978 yılında elimden tutan hocamdan ve arkadaşlarımdan Allah razı olsun. Allah yolunda ölmek için intihar komandolarınız varsa ne olur beni oraya kaydedin, bu uğurda ölmek istiyorum. Bazı ağabeylerimiz yazdığımız haberlerle benimle alay ediyor. Rahatsız oluyorlar. Gözümün içerisine baka baka yüzüme karşı en sevdiğim arkadaşım bana 'ulan riyakar' deyip manevi havamı bozması da şimdi benim geçmiş üzüntülerimin birikimi. Her defasında benim yaptığım artistlik onun yaptığı ise hizmet" diyerek istifa ettiği de iddianamede yer aldı.

 

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 20:36

YORUM YAZ

 • BekirBekir11 ay önce
  Fetoculuk demek SAPIKLIK demek....
 • cccihadddcccihaddd11 ay önce
  Fetonun son kitabı " satılmış ruhlar"
 • cccihadddcccihaddd11 ay önce
  Onlar yaş tahtaya basarmı eğer siz üniversite mezunu öğretmen polis asker adlı personel olaydiniz bak hiç evde kalirmiydiniz anında size koca bulurlardışimdiye torunlarımız dahi olurdu. Onlar ev kızını napsin ne işine yarayacak ev içindeajanlık mı yaptıracak ama kamu personeli olaydiniz resimleriniz evlilik kataloglarında olurdubre ahmaklar.
 • HamzaHamza11 ay önce
  Hepsi sapık bunların. İstisnasız tüm fetöcüler hain
 • hamidohamido11 ay önce
  Koca istemek işi kalıbına uydurmak. Esas maksat devletin kurumunda mevki makam ve para para.
 • GayseriliGayserili11 ay önce
  Kelin ilaci olsa basina surer hala bekar fetos
 • abdoabdo11 ay önce
  koca arıyorsanız pangaltı caddelerine çıkın çok var hemde hepsinin altında arabaları. o gece hemen bulursunuz.
 • turgutturgut11 ay önce
  "sizin evlenmeniz hocaefendinin eliyle olacak" demesi..... LAFA BAKAR MISINIZ... BUNLARIN ALAYI SEYTAN OLMUS... BIRBIRLERINI IYI POMPALAYIP SISIRIYORLAR... BUNLAR DEVLETI ELE GECIRIP YONETECEKLERDI.... BUNLARIN KAPASITESI BU KADAR, SU KAFAYA, MUHABBETE BAKARMISINIZ... FETTOS TURKIYEDE OLSAYDI BELKIDE BUNLARI BECERIRDI... FETTOSUN ALI KALKANCIDAN MUSLUM GUNDUZDEN HIC BIR FARKI YOKTUR... SALYALI SUMUKLU FETTOS DAHA ILERI GITMIS, TERORISTLERINI DEVLETIN ICINE SIZDIRMIS... VE NIHAYETINDE HALKI KATLETTI... SAPIK FETTOS KAVMININ HELAKINI IZLEMEYE DEVAM...
 • Betül Betül 11 ay önce
  Bunlar tam sapıtmış lar

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü