Çare İslam Birliği!

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Türkiye’nin dış politikada yıllardır Avrupa Birliği ve Şanghay Beşlisi arasında gidip geldiğini belirterek, dış politikada tek çözümün İslam Birliği olduğunu söyledi.

21 Mart 2017 Salı 04:00
Çare İslam Birliği!

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Mart ayı İl Divan Toplantısı parti il binasında gerçekleştirildi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın’ın konuştuğu il divan toplantısında Saadet Partisi Konya İl Başkanı Av. Hasan Hüseyin Uyar, il başkan yardımcıları, ilçe teşkilatları başkanları, MİLKO kuruluşlarının başkanları ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

TEŞKİLATIMIZ, EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ

Saadet Partisi kadrolarının ilkelerinden taviz vermeden mücadelesini sürdürdüğünü kaydeden Aydın, “Biz biliyoruz ki siyaset yapıyorsanız 4 güce ihtiyacınız var demektir. Birincisi iktidar veya meclis gücü, ikincisi para gücü, üçüncüsü medya gücü, dördüncüsü ise teşkilat gücüdür. Bizde iktidar ve meclis gücü yok, para gücü de, medya gücü de yok. Fakat şükürler olsun ki bizim teşkilat gücümüz var. Bu öyle bir güçtür ki, eğer doğru kullanılabilirse, doğru çalıştırılabilirse, para gücünü de, medya gücünü de, iktidar gücünü de getirecektir. Saadet Partisi Milli Görüş Hareketi yarım asırdır bu topraklarda her şeyin dönüştüğü ve dönüştürüldüğü, kirlendiği ve kirletildiği bir zeminde ve zamanda çizgisinden taviz vermeden, ilkelerinden taviz vermeden mücadelesini sürdüren bir harekettir. Bu çok kıymetli ve değerlidir” dedi.

EN BÜYÜK PROBLEM KUTUPLAŞMADIR

Türkiye’nin dış politikada güçlenmek için yıllarca Avrupa Birliği ve Şanghay Beşlisi arasında gidip geldiğini, dış politikada çözümün İslam Birliği olacağını yıllardır söylediklerini kaydetti. Aydın, “Yıllardır süregelen bu karmaşa devam ettikçe huzura, mutluluğa, refaha ulaşmak ne yazı ki mümkün değildir. Şu anda Türkiye çok özel ve çok hassas bir dönemden geçiyor. Bu kadar kritik bir süreçten geçerken siyasilerin, insanlarımızın her zamankinden daha çok ağızlarından çıkana dikkat etmesi gerekiyor. Şu anda Türkiye’nin en büyük problemi terör değil, işsizlik değil, ahlaki çöküntü değildir. Şu anki en büyük problemimiz kutuplaşmadır. İnsanlar kendilerinden olmayanı hain olarak görüyorlar. Etrafımızdaki ülkeleri hangi metotla, hangi yolla, hangi yöntemle parçalamışlar ise aynısını Türkiye’de yapmak için uğraşıyorlar. Biz bu oyunlara gelemeyiz. Evet diyenler de, hayır diyenler de bu vatanın evladıdır. 17 Nisan sabahı ister evet ister hayır kazansın ama asıl kazanan kardeşlik olsun” diye konuştu.

SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ SORUNLARI ÇÖZMEZ

Aydın, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu referandum sürecinde evet demeyeceğimizi açıkladık. Bu nedenle bize, siz PKK ile FETÖ ile hainler ile işbirliği içerisindesiniz dediler. Biz bu toprakların, bu milletin yıllardır hayrına vesile olacak ne varsa onu yaptık ve onu söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz. Biz başkanlık sistemine karşı değiliz. Fakat bu getirilen sistem, başkanlık sisteminin aslı değildir. Bir ülkedeki temel problemleri yönetim biçimi çözmez, yönetim anlayışı çözer. İşsizlik, son açıklanan verilere göre had safhaya ulaşmış durumda. İşsizliğin önüne parlamenter sistemden ayrılmak geçmez.”

Kaynak: Milli Gazete

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 04:00

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü