Canikli'nin açıklamalarından sonra ABD'den flaş açıklama!

Brüksel'de konuşan ABD Savunma Bakanı James Mattis, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin açıklamalarından hemen sonra Türkiye ile iletişim kanallarının açık olduğunu söyledi.

15 Şubat 2018 Perşembe 14:17
Canikli'nin açıklamalarından sonra ABD'den flaş açıklama!

ABD Savunma Bakanı Mattis, mevkidaşı Canikli'yle görüşmesine ilişkin, "Türkiye ile iletişim kanallarımız açık. Ortak bir zemin bulduğumuzu düşünüyorum aynı şekilde Türkiye ile aynı fikirde olmadığımız bazı noktalar var" açıklamasını yaptı.

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'yle yaptığı görüşmeye ilişkin Brüksel'de soruları cevapladı. Mattis, "DAEŞ'i yenilgiye uğratmak için Roma'da Türk mevkidaşımla derin bir görüşme yaptık" dedi.

Türkiye ile iletişim kanallarının şeffaf ve açık olduğunu belirten Mattis, "Ortak bir zemin bulduğumuzu düşünüyorum aynı şekilde Türkiye ile aynı fikirde olmadığımız bazı noktalar var" ifadelerini kullandı.

ABD Savunma Bakanı, "Meşru güvenlik kaygılarının karşılanması için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 14:17

YORUM YAZ

  • abdoabdo9 gün önce
    itibarı kaybetmekanlık meseledir. 40 yılda kazandığın itibarı kaybettinmi bir daha o itibarı geriye alamazsın. illaki itibarını kurtarmak istiyorsan ;1 ; fatöşün ve tüm aranan fatöşçülerin tc ye derhal iadesi gerekir. 2 ; pkk nın tc devletine açmış olduğu terörist saldırı zararlarının faiziyle tc ye ödenmesi gerekir. 3; tc nin parasını veripte alamadığı silahları tc ye verilmesi şarttır. 5; suriyedeki pkk ya verilen silahların toplanması ve derhal pkk -pyd vesaire unsurlarıyla abd devletinin ilişkisinin kesilmesi şarttır. aksi takdirde abd devleti bu milletin gözünde baş çıban israelşin sömürgesi ve yönetimindeki terörist bir devlet olarak kalacaktır.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018