Cani Karanfil cezaevinde

Kadir Demirel’i kızının evinde katleden Cemil Karanfil, Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sorgusu sonrası tutuklanarak cezaevine konuldu.

13 Eylül 2017 Çarşamba 07:01
Cani Karanfil cezaevinde

HABER MERKEZİBaşakşehir’de Merhum Genel Yayın Yönetmenimiz Kadir Demirel’i öldüren, Demirel’in kızı Esma Karanfil’i de yaralayan Cemil Yavuz Karanfil tutuklandı. İzmir’de Güven Timi’nde çalışan seyyar satıcı görünümündeki polislerce yakalanıp İstanbul’a getirildikten sonra adliyeye sevk edilen Karanfil, Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Sorgusunda savunma yapmayan Karanfil, bir sonraki duruşmada savunma yapmak istediğini belirtti.

MÜEBBET HAPİS İSTENİYOR

Mahkeme, hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Karanfil’in tutuklanarak cezaevine gönderilmesine hükmetti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca olaya ilişkin hazırlanan iddianame kapsamında, Karanfil’in “tasarlayarak öldürme” ve “tasarlayarak öldürmeye teşebbüs etme” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Karanfil’in yargılanmasına, ilerleyen günlerde Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak. 

BİR İFTAR VAKTİ KATLETMİŞTİ

Kızı Esma Karanfil’in Başakşehir’de bulunan evine 29 Mayıs’ta iftar için giden Demirel ile tartışan katil Karanfil, yanında bulundurduğu bıçakla Demirel’i katletmişti. Karanfil 105 gündür aranıyordu.

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba 07:01

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü