impression

Çalışmalar başladı! O bölgeye askeri üs kuruluyor

TSK ve ÖSO'nun Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütü PYD/YPG'den temizlediği Darmık Dağı'na askeri üs kurulması için çalışmalar başlatıldı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 17:43
Çalışmalar başladı! O bölgeye askeri üs kuruluyor

Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk Askeri ve ÖSO güçlerinin yoğun çatışmalar sonucu PKK/PYD/YPG terör örgütü üyelerinden temizlediği Darmık Dağı'na askeri üs yapılması için çalışma başlatıldı. Kepçeler dağı yararak yol yaparken dağın tepesine çıkarılan kırıcılar ise teröristlerden geriye kalan beton kuleler ile tüneller ve mevzileri yıkıyor. Bölgenin en yüksek notlarından biri olan Darmık Dağı'ndan Afrin’in rahatlıkla görülebildiği öğrenildi.

Askeri üs kurulacağı iddia edildi

Temizlik ve yol yapım çalışmaları tamamlandığında dağın üzerine tank, obüs, hava savunma sistemleri, çok namlulu roketatarlar (ÇNR) yerleştirileceği iddia edildi. Türkiye tarafından kurulacak askeri üs sayesinde Afrin’deki terör hedeflerinin daha rahat bir şekilde imha edileceği ve bununla birlikte bölgenin kontrol altında tutulabileceği belirtildi.

Terör örgütü üyelerinden temizlenen Darmık Dağında terörist başı Abdullah Öcalan’ın posteri şeklinde sözde anıtı bulunuyordu. Bu yapı da Türkiye’nin düzenlediği hava saldırısında imha edilmişti.

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 17:43

YORUM YAZ

  • Hepkahraman TürkmilletiHepkahraman Türkmilleti9 ay önce
    AFRİNİ ALDIKMI KESİNLİKLE ÜST KURMALIYIZ AFRİN İDRİB CERABLUS RAİ DABIK EL BAB ülkemizdeki Suriyelilerin hakkıdır Menbic ve Fırat'ın doğuşu Tel abyad Aynel ArabHaseke kamışlı ve rakkayıda alırsak Süper
  • sadrisadri9 ay önce
    etrafi ormanla kabli !!!tehlikeli olmazmi böyle yere üs kurmaylan ? ormanlardan faydalanip siza bilirlerm saldirip kacmalari veya yaklasmalari kolaylasir !!!
  • Mesut SarpMesut Sarp9 ay önce
    Afrin, Münbiç,Al Hasar ve Tel Afer daha Cumayi Şamda kılacağız derken işgal edilmeliydi. Zayiatimız az olur ve pazarlık gücümüzde yüksek olurdu. Ne hıkmetse hep geç kalıyoz sonrada aldatıldık dıye şikayet ediyoz. Allah ordumuzu korusun.

Günün Karikatürü

11 Kasım 2018