Büyükşehirin ambulans hizmeti vatandaşı sevindirdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Hasta Nakil Ambulansı’ hizmeti ile Demircili Azize Sevindik’i Salihli’de tedavi gördüğü hastaneden alıp Demirci’deki evine ulaştırdı. Bu hizmeti ikinci kez aldıklarını belirten Azize Sevindik’in oğlu Şeref Sevindik; sosyal medya hesabından Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

04 Eylül 2017 Pazartesi 17:30
Büyükşehirin ambulans hizmeti vatandaşı sevindirdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı uhdesinde hizmet veren Hasta Nakil Ambulansı, 7 gün 24 saat vatandaşların yardımına koşuyor. Sağlık Bakanlığı normlarına uygun olarak donatılan Hasta Nakil Ambulansı, il sınırları içerisinde de nakil işlemlerini ücretsiz olarak veriyor. Vatandaşlardan gelen taleplere anında yanıt verilerek, hastanelerin yükü önemli oranda hafifletiliyor. Bu kapsamda Salihli’de tedavi gördüğü hastanenin ambulansı ile Demirci’deki evine nakledilemeyen Azize Sevindik, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Hasta Nakil Ambulansı ile evine güvenle ulaştırıldı. Bu hizmeti ikinci kez aldıklarını belirten Azize Sevindik’in oğlu Şeref Sevindik, sosyal medya hesabından fotoğraf paylaşarak; Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve görevli ekibe teşekkür etti.

Şeref Sevindik, Büyükşehir’den Büyük Hizmet başlıklı paylaşımında; “8 ay arayla ikinci kez tedavi gördüğü hastaneden annemi alıp, Demirci’deki evimize kadar gelmesinde yardımcı olan Manisa ve ilçelerine bu hizmeti sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ulaşımda emeği geçen tüm personele sonsuz teşekkürler” notunu paylaştı.

Hasta Nakil Ambulansı ile hastanelerin nakil işlemlerine önemli destekler verdiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, görevli 3 personelle yürütülen nakil işlemlerinin haftanın 7 günü 24 saat verildiğini söyledi. İl sınırları içerisindeki nakillerin ücretsiz olduğunun altını çizen Akbaş, Hasta Nakil Ambulansı’nın Sağlık Bakanlığı normlarına uygun olduğunu dile getirdi. Hastanelerin nakil konusunda yaşadıkları sıkıntılara büyük ölçüde yardımcı olduklarını ve vatandaşların taleplerine anında yanıt verdiklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda sağlık alanında verdiğimiz hizmetlerimizi çeşitlendirerek, sürdürüyoruz. Yeni çalışmalarla yine vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber Tarihi: 04 Eylül 2017 Pazartesi 17:30

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018