Burhan Kuzu: Referandumdan hayır çıkarsa...

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, 16 Nisan’daki tarihi referandumdan "Hayır" çıkması, Türkiye için ciddi bir fırsatın kaçırılması anlamına geldiğini açıkladı.

25 Şubat 2017 Cumartesi 10:38
Burhan Kuzu: Referandumdan hayır çıkarsa...

AK Parti MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili, eski Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, referandumdan "Hayır" çıkması, Türkiye için ciddi bir fırsatın kaçırılması anlamına geldiğini söyledi.

Barış Manço Kültür Merkezi'nde, Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen "Cumhurbaşkanlığı ve Yeni Hükümet Sistemi" konferansı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın idam için 'Gerekirse bunun için de bir referandum yolu açabiliriz' sözlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Burhan Kuzu"Parlamentoda çoğunluk bir araya gelirse, 367'yi bulursak o zaman referanduma gitmeden sağlanabilir. O rakamı bulamaz da 367'nin altında kalırsa o zaman referanduma gitmek zorunda kalırız. Şu an böyle bir çalışma yok. Ama gündemde olan bir konu" diye konuştu.

Kuzu, Türkiye için 16 Nisan'da yapılacak referandumun çok önemli olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Bence bu, Türkiye'nin kader oylamasıdır. Bu işe 40 yılımı vermiş bir bilim adamı olarak, bana sorarsanız bu, memleketin önüne gelmiş bir kader tercihidir. Sonucun 'hayır' olarak çıkmasını hiçbir şekilde düşünmek istemiyorum. 'Hayır' çıkması, Türkiye için ciddi bir fırsatın kaçırılmasıdır; Türkiye'nin eski yıllardaki koalisyon dönemine dönmesi, o rezillikleri tekrar yaşaması, iki başlılıktan doğan sıkıntıları yaşamasıdır. İstikrarsızlığın geri gelmesidir, terörle mücadelede sıkıntıların az da olsa ortaya çıkmasıdır. Tersi olursa hem ekonomik, hem siyasi alanda hem de sosyal alanda yeni bir takım adımlar atılmasının önü, gençlerin önü çok ciddi olarak açılacaktır. Bu modele mutlaka 'evet' dememiz gerekiyor."

Haber Tarihi: 25 Şubat 2017 Cumartesi 10:38

YORUM YAZ

 • AliAli1 yıl önce
  Sayin Kuzu dogru soylemis..1918 e donmek icin iyi firsat.Vahdettinanayasanin 7 maddesini kafasina gore yorumlayarak tek basina yonetmek icin meclis-i mebusani Aralik 1918 de fesh etmistir.En azindan bu yetki sarih olacak.Tarih tekerrurden ibaret degildir insallah.
 • AliAli1 yıl önce
  Hayir ciktiginda hukumetin hemen istifa etmesive secime gidilmesi gerekir.ZIra tbmm halk iradesini temsil edemiyor demektir.Esas korkunuz bu olsa gerek beyler.
 • BalabancomBalabancom1 yıl önce
  Bu millet en iyisini bilir..
 • Levent 15Levent 151 yıl önce
  Birilerinin Erdoğan düşmanlığı gözlerini kör ediyor. Sanki şu anda ki sistem dünyanın en güzel sistemi. 12 Eylül darbesinin eseri olan bu sistemden rahatsızlık duymayip da ,Anayasa değişikliğine hayır demenin makul bir izahı olsa gerek. Keşke evet diyenler de hayır diyenler de okuyup, araştırıp öyle karar verse. Sırf taraftarlik ile karar vermek yanlış.
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  .yaaaniii EVET, Ç A N T A D AK E K L İ K değil.HAYIR hayırlara vesile EVET, Türkiyenin batma fermanına Onay, ....
 • İslamİslam1 yıl önce
  Çok şükür HAYIR diyerek HAYR olmasına vesile olacağız..
 • BerkantBerkant1 yıl önce
  15 yıl boyunca gençlerin önünün açılmasında sizi engelleyen neydide başkanlıkta açılacak?
 • Zuriye numcuZuriye numcu1 yıl önce
  Burhan kuzu bu ulkenin gelmis gecmis en .. avukatidiryillarca baska partilerde ... omayinca akphayir cikarsa hic bir ... olmazherkes hayatina kaldigi yerden devam eder amma evet cikarsaozaman yandi gulum keten helvabu din istirmacilarihuc kimseye yasam hakki tanimazbu ulkeyiyasanmaz hale getirirlerbizlere yasam alani tanimazlarbu arada oyumumhp nin disinda hic bir partiye vermedimve mhp nin bu yaptigini asla tasvio etmiyorum burhan jyzudan ve onun gibilerinisevmiyorum ama inlarada zulum etmiyorumyasasin cumhuriyet nemutluturkum diyene YASASIN HAYIR
 • eses41eses411 yıl önce
  dibinize kadar HAYIR

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018