''Burada gördükleriniz zaman'dan çok öte...''

Uluslararası haber ajansları ve sosyal medya kullanıcıları bu hafta, Başkent Şam kırsallarında yer alan Doğu Guta’daki tabloyu gösteren çok sayıda çocuk fotoğrafı yayınladı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 19:47
''Burada gördükleriniz zaman'dan çok öte...''

Avustralyalı yayın kuruluşu ABC, okurlarının karşısına paylaşılan çocuk fotoğraflarının bir çoğunun yayınlanamayacak kadar aşırı çarpıcı ve duygusal olduğunu belirttiği bir haberle çıktı.

ABC ‘bir çocuk olarak dünyada yaşanabilecek en kötü yerin Doğu Guta’ olduğunu bildirdiği haberinde çocukların aileleriyle birlikte parçalanmış cesetlerinin Doğu Gutanın yollarına saçıldığını aktardı.

‘Zayıf bedenleri, parçalanmış cesetleriyle hastanenin soğuk betonlarına uzatılmış çocuklar’ Avustralyalı yayın kuruluşu için ‘sözün bittiği yer’ olmuş.

Onlarca bebek ve çocuk yaştaki masum sivilin Rusya ve İran destekli Esed Rejimi tarafından katledildiğini aktaran ABC, her gün bombalanan kentte sadece son dört günde 58’i çocuk olmak üzere 229 sivilin öldürüldüğünü kaydetti.

Save The Children Ortadoğu Sözcüsü Alun Macdonald: “Şu an Doğu Guta’da görüyor olduklarımız, herhangi bir zamanda herhangi bir yerde gördüklerimizden kesinlikle daha öte.”

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 19:47

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019