Bunlar hangi dinden?

Mısır’da Abdülfettah Sisi, Suriye’de Beşşar Esad’ın, kadın ve çocuk demeden yaptıkları katliamlar, cami ve mescidleri yakmaları, anayasalardaki İslamî maddeleri kaldırmaları ve tağutî tutumları; “Bunlar hangi dinden?” dedirtiyor

22 Ağustos 2013 Perşembe 21:34
Bunlar hangi dinden?
HABER MERKEZİ
İslam dünyasının iki büyük baş belası Mısır Genelkurmay Başkanı Abdülfettah Sisi ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad; Müslümanlara yönelik kadın ve çocuk demeden yaptıkları katliamlar, cami ve mescidleri yakmaları, keskin nişancılarla insanları vurdurmaları anayasalardaki İslamî maddelerin kaldırması ve tağutî tutumları ile “Bunlar hangi dinden?” dedirtiyor.
CUNTACI SİSİ; MESCİD
BOMBALAYIP, KATLİAM YAPTI
Seçilmiş Muhammed Mursi yönetimini indirerek, ülkede halen akan kan ve gözyaşından sorumlu olan Mısır’ın gayr-ı resmi yöneticisi Genelkurmay Başbakanı Abdülfettah Sisi, yaptıklarıyla Mısır Firavunlarını aratmıyor.
3 Temmuz’daki darbeden bu yana 5 bini aşkın Müslümanı çoluk çocuk demeden katleden Sisi, önce Rabiatü’l Adeviye Meydanı’nda iki defa katliam yapıp, “Baltacı”lara Rabia Mescidi’ni yaktırdı. Ramses Meydanı’ndaki Fetih Mescidi’ne gaz bombası attırdı, 20’nin üzerinde camiyi yaktırarak yüzlerce insanı öldüren Sisi, sayıları bini aşan İhvan-ı Müslimin yöneticisini tutuklattı.
ANAYASA’DAN ŞERİAT
MADDELERİNİ ÇIKARDI
Son olarak Mısır Anayasasını Değiştirme Hukuk Komisyonu, askıya alınan 2012 anayasasının, aralarında 2’inci maddesindeki “Şeriat” kelimesini açıklayan 219’uncu maddesinin de bulunduğu toplam 32 maddeyi iptal ederken, Mursi’nin indirilmesinin arkasında bunun yattığı belirtiliyor.
Cuntacı Sisi yönetimine bağlı mahkemeler, Mursi döneminde hakkında müebbet hapis kararı verilen devrik diktatör Hüsnü Mübarek’in cezasını da ev hapsine çevirdi.
ZALİM ESAD YÖNETİMİ İNSANLARI
UYKULARINDA KATLETTİ
Suriye Devlet Başkanı olan zalim Beşşar Esad yönetimi de, çoluk çocuk demeden kendi sultasını sürdürmek adına ülkeyi kan gölüne çevirdi ve katliam yaptı. Ülkenin dört bir yanını harabeye çeviren Esad, kimyasal silah kullanarak aralarında bebeklerin de yer aldığı insanları uykularında öldürmekten dahi imtina etmedi.
ESAD DA CAMİLERİ BOMBALATTI
Müslümanları Allah’a sığındıkları bir anda Allah’ın evine saldırı düzenleyerek hunharca katleden Esad güçleri, yaptıkları ile babası Hafız Esad’ın yokluğunu aratmadı. 
Esad, Halep’te Hz. Hamza Camii’ne ve Humus’ta Halid bin Velid Camii başta olmak üzere onlarca camiyi bombalatarak yüzlerce Müslümanın kanına girdi.
Beşşar Esad’ın babasının Hama’da gerçekleştirdiği katliamı adeta aşmak istercesine kendi vatandaşlarına yönelik saldırıları yüzbinlerce aileyi parçaladı, yurtlarından ayırdı. Kendilerine yönelik katliamdan kurtulmak için yurtlarından ayrılmak, başka ülkelerde mülteci olarak yaşamak zorunda bırakılan ailelerin aksine Esad, sarayında lüks içinde yaşamaya devam etti.
Hz. Ali’nin; “Bana bir harf öğretinin 40 yıl kölesi olurum” deyişini çiğnemek istercesine alimlerin canına kastetmekten de geri durmayan Esad, aralarında Suriyeli büyük alim Said Ramazan el-Buti’nin de bulunduğu çok sayıda âlimi bombalatarak öldürdü.
Halkı birbirine kırdırmak adına paralı sokak milisleri ile sokaklarda terör estiren Esad yönetimi, yaptığı katliamları kendini meşrulaştırmak adına muhaliflerin gerçekleştirdiği yönünde kara propaganda yaparak kendince meşruiyetini sağlamlaştırdı.
Mısır ve Suriye’de; keskin nişancılar sokakta bulunan Müslümanları acımadan katletti

Haber Tarihi: 22 Ağustos 2013 Perşembe 21:34

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü