Bulgaristan'da Türkler gelmesin diye yolu kestiler!

Bulgaristan'da hafta sonu yapılacak genel seçimlerde Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşların oy kullanmalarını istemeyen bazı partiler sınır kapılarının önünde yol keserek eylem yaptı.

21 Mart 2017 Salı 15:03
Bulgaristan'da Türkler gelmesin diye yolu kestiler!

Bulgaristan'da pazar günü yapılacak genel seçimler öncesi bazı siyasi partiler, Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşların Bulgaristan'a giderek oy kullanmalarını istemediklerini dile getirerek, Edirne'deki Kapıkule ile Hamzabeyli ve Kırklareli'nin Dereköy Sınır Kapısı karşısındaki Malotırnovo Sınır Kapısı'nın karşılarında yolları keserek eylem yaptı. 

Bulgaristan'da pazar günü yapılacak genel seçimlere Türkler'in kurduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) ile Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar Partisi de (DOST) katılacak. Seçimler öncesi bugün Kapıkule Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Kapitan Andreevo Sınır Kapısı ile Hamzabeyli Sınır Kapısı ve karşısındaki Lesovo Sınır Kapısı, Kırklareli'nin Dereköy Sınır Kapısı karşısındaki Malotırnovo Sınır Kapısı girişlerinde Bulgarlar eylem yaptı. 

TÜRKLER OY KULLANAMAYA GELMESİN!

Bulgaristan'da bazı siyasi partilerden oluşan gruplar, Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nın girişinde toplantı. Ellerinde Bulgaristan bayrakları taşıyan protestocular, karayoluna zincir çekip, araç lastikleriyle barikat oluşturdu. Protestocular, pazar günü yapılacak seçimlerde Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşların ülkelerine gelip oy kullanmalarını istemediklerini dile getirdi. 

Bulgar polisi, bölgede sıkı güvenlik önlemleri alırken, protesto nedeniyle, Bulgaristan'dan Türkiye'ye araç geçişlerine uzun süre izin verilmedi. Bu arada Kapıkule Gümrük Kapısı yetkilileri, kendilerinde bir sorun olmadığını belirterek, Bulgaristan tarafına araç geçişlerini normal olarak devam ettiğini söyledi. 

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 15:03

YORUM YAZ

 • NumanNuman1 yıl önce
  Biz gelecek olsak karadan yürüyerek değil, jetlerle tepenize geliriz.
 • Hkn...Hkn...1 yıl önce
  Sözde avrupa medeniyeti?buhanzolar da avrupa birliğindekiler gibi çok medeniler...
 • ATAKANATAKAN1 yıl önce
  Oylar gelsin .Yetmez amahayır. Oyunlara gelme sevgili ülkem.Saygılar
 • eyupeyup1 yıl önce
  gormemis ac kopekler,yaz gelince dilenci gibi gelirsiniz camimiza.abi corba parasi..biz size o zaman hayir nasil denir gosteririz

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018