Bu ülkede Necdet Sezer'e 'Kına yaksın' demek bile suçtu!

Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında Ahmet Necdet Sezer’in hiç hakaret davası açmadığını iddia eden Melih Aşık’a ders niteliğinde bir cevap verdi.

12 Ocak 2018 Cuma 09:21
Bu ülkede Necdet Sezer'e 'Kına yaksın' demek bile suçtu!

Gazetemiz yazarı Ali Karahasanoğlu, ''Bu ülkede Necdet Sezer'e 'Kına yaksın' demek bile suçtu!'' başlıklı bugünkü yazısında, Ahmet Necdet Sezer'in Cumhurbaşkanlığı döneminde hiç bir vatandaşa hakaret davası açmadığını iddia eden Milliyet yazarı Melih Aşık'ın ipliğini pazara çıkardı.

HAYAL Mİ GÖRDÜK BİZ?

Erdoğan ve Sezer'i kıyaslayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açtığı hakaret davalarını aklı sıra itibarsızlaştırmaya çalışan Aşık'ın yalan söylediğini belirten Ali Karahasanoğlu, Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın o dönemde yazısındaki bir ifadeden dolayı Ahmet Necdet Sezer'in açtığı dava neticesinde mahkum edildiğini hatırlatarak ''Akit’e, yazarlarımıza açılan o davalar ne idi acaba? Biz hayal mi görmüştük? Başka bir dünyada mı yaşıyorduk yoksa?'' diye sordu.

İşte Ali Karahasanoğlu'nun o yazısı;

Medya ahlaksız dinozorların elinde olunca..

Pireyi deve gösterirler..

Deveyi de, pire..

Hiç de utanmazlar..

O kadar rahat bir eda ile yalanları söylerler ki, şaşar kalırsınız..

Sizin mahallenin mensupları bile, “Yok canım.. Yanılıyorsunuzdur. Bak ne kadar net söylüyor.. Hiç kimse, bu kadar rahat yalan söyleyemez” diye bize itiraz ederler..

Genel değerlendirmeyi bir kenara bırakalım.

Somut örneği huzurunuza getirelim.

Milliyet’in 80’lik dinozoru Melih Aşık dün yazmış.

Algı oluşturacaklar ya..

Bugünkü özgürlüğü inkar edip, dünkü yasakçıları el üstünde tutmak için gerçekleri çarpıtacaklar ya..

Demirören’in gazetesinde, Doğan grubundaki eski alışkanlığını bakın nasıl tekrarlıyor:

“2016 yılında 5 binden fazla kişinin Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan yargılandığını gazetelerde okuyan bir okurumuz not göndermiş, soruyor:

- Daha önceki cumhurbaşkanları acaba kaç hakaret davası açmıştı...”

Gerçekten okur, güzel bir soru sormuş..

Melih Aşık da, gazeteci olsa idi..

Ahlaklı bir yazar olsa idi..

“Acaba” der..

Eski Cumhurbaşkanı’nın muhaliflerine sorar, gerçeği öğrenirdi..

Ama gerçekle bir işleri olmadığı için.

Büyük ihtimalle kendi kafasından birisine sormuş..

Soruyu ve cevabını şöyle aktarıyor, saf okurlara:

“Bu soruyu 2000 - 2007 yılları arasında görev yapan 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i bire bir izlemiş bir isme naklettik. Cevap:

- Ahmet Necdet Sezer tek bir vatandaşa bile hakaret davası açmadı...”

Caaart.. Kaba kaaaat.

At yalanı..

Varsa inananı..

Ben bu söze inanmam ama..

Onlar inanıyor olmalılar ki: “Yalandan kim ölmüş” diyerek, utanmazca, ahlaksızca...

...YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma 09:21

YORUM YAZ

 • abdoabdo1 yıl önce
  sezer yan geldi yattı o makamda. aldığı maaşlar haram olsun. hastalık olarak sülalesinden çıksın. ölmesinler hastalıktan inlesinler
 • kalelikaleli1 yıl önce
  dinozor biz sezer e hakaret etmedik ki görüşümüze ters idi eleştirebilirdik ama asla hakaret edemezdik gene öyleyiz o bizim cumhurbaşkanımızdı.saygı duyduk.ama bir güruh var öyle mi sayın cumhurbaşkanımıza olmadık hakaretleri yapsın yok şu kadar dava açıldı diye ahkam kes.ne yapacak ya.zaten hakaret iftira ve küfür edenler için yetkili merciler harekete geçiyor bundan haberin yokmu kimi kandırmaya çalışıyorsun.
 • ihsanihsan1 yıl önce
  sezer zaten tavşan .... gibi bir heriftine kokar ne bulaşır
 • Korkma SönmezKorkma Sönmez1 yıl önce
  Ramazan günü TV ekranında , Anıtkabir de Sezer in su içmesini de izledik. O davranışıyla vermek istediği mesajı da unutmadık. " Ne olacak canım, susamış, su içmiştir" diyerek milleti aptal yerine koyanlar 17 yıldır sandık sandık cevaplarını aldılar. En sonunda 15 Temmuz da milletin bedeniyle ördüğü duvara tosladılar.
 • ahmetahmet1 yıl önce
  insan bir burnunu temizler yaaaa.
 • yazıYORUMyazıYORUM1 yıl önce
  Olur mu canım Necdet SEZAR kırmızı işikta bile geçmezdi. Ahhh ahhh çok özledik SEZARı. "Keşke" DHKP-Chp, HDPkk, Saadet, İYİ Pırt i nin çatı adayı olsada!!!
 • nefer zurnacinefer zurnaci1 yıl önce
  Penum müsliman karde$lerum hangi âyete istinaden tuvaletleri parali camii ticarethanelerine kör,sagir,dilsiz kaliyorlar?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019