Türkiye dönemin en hızlı büyüyen 3. ülkesi oldu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 2017 yılında ilk çeyreğinde dünyanın en hızlı büyüyen 3. ülkesi olduğumuzu söyledi.

13 Ağustos 2017 Pazar 09:29
Türkiye dönemin en hızlı büyüyen 3. ülkesi oldu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "2017'nin ilk çeyreğinde dünyanın en hızlı büyüyen 3. ülkesi olduk. Dimdik ayaktayız. Göreceksiniz 2. çeyrekte büyümemiz bütün beklentilerin üzerinde, 3. çeyrekte rekor kıracağız." dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Buharkent Belediyesince düzenlenen 13. Taze İncir Festivali'nin açılış törenine katıldı.

Zeybekci, törendeki konuşmasında, Türkiye'nin tüm illerinin şehit kanlarıyla sulandığını belirterek "Daha dün Trabzon'da 15 yaşındaki bir yavrumuzu, bir fidanımızı gözlerini bile kırpmadan katledip yanındaki askerimizi de şehit ettiler. 2 şehidimiz vardı orada. Bugün de yine Güneydoğu'da 2 askerimizi şehit verdik. Tasavvufi müzikten gelen bir şey var. 'Tükenmeyiz kırılmayla, sayılmayız parmakla' diye çok güzel bir şey var." dedi.

Türk milletinin tarih boyunca hiçbir zaman "Aman" demediğini aktaran Zeybekci, bu büyük milletin asla diz çökmeyeceğini ve ilelebet varlığını sürdüreceğini vurguladı.

"BÜYÜMEDE YIL BOYUNCA REKOR KIRACAĞIZ"

Türkiye'nin 2016'nın sonunda Avrupa'nın en hızlı büyüyen ülkesi olduğunun altını çizen Zeybekçi, şunları kaydetti:

"2017'nin ilk çeyreğinde dünyanın en hızlı büyüyen 3. ülkesi olduk. Dimdik ayaktayız. Göreceksiniz 2. çeyrekte büyümemiz bütün beklentilerin üzerinde, 3. çeyrekte rekor kıracağız. Allah'ın izniyle büyümede yıl boyunca rekor kıracağız. Onlar ne derlerse desinler, onlar ne gürültü çıkarırlarsa çıkarsınlar, onlar nerelerinden patlarlarsa çatlarlarsa çıksınlar. Durmak yok yola devam. Büyüme ve kalkınmaya devam."

Haber Tarihi: 13 Ağustos 2017 Pazar 09:29
 • ÖmerÖmer8 gün önce
  İlk 4 ayda 25 milyar bütçe açık verdi diyen siz değilsiniz galiba dünyada bu kadar açık veren ülke başka kim varmıaçık veren bir ülke nasıl olurda iyi olur
 • SerkanakarSerkanakar8 gün önce
  Büyüyen kendileri halk gittikçe küçülüyor.masal anlatıyorlar bazı saflarda buna inanıyor
 • Murat Murat 8 gün önce
  Biz satıyoruz Araplar alıyor.Ülkeye para giriyor büyüyoruz
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 8 gün önce
  Çok Daha Büyüyeceğiz, Engel Olamayacak sınız . Hiç Şüphesiz.
 • İlkerİlker8 gün önce
  Bu rekorlar ,bu buyumeleriyi de , asgari ücret 1404 TL ....Bunu nereye koyacaksiniz?Tabiki büyürüz rekorlar kirariz ,bu kadar ucuz işgücünü nerden bulacak işveren?Büyük firmalar,fabrikalar niye Türkiye de ardı ardına açılıyor?Tamam bende bir vatandaş olarak açılmalarını isterim ama bu kadar teşvik olmasa elin gavuru buraya gelirmi?,niye kendi ülkesinde acmiyor,yatırım yapmıyor,Sen gelen mutesebbisten 0 vergi alırsan,hava bedava su bedava ,ucuz işgücü zaten ganiyle,açılan bankalar %. 40 la rekor kirarsa,senin paranı sana 1.60- 1.70 yıllık bazda sana satarsa. ve sen asgari ucretten gelir vergisi %15 -93.32 TL Damga Vergisi %7,59-13,49 TLİşsizlik sig. Fonu adi altında %1-17.78 TL para toplarsanbence Guiness Rekorlar kitabına bile gireriz.Bu arada bende AK partiye oy verdim:)
 • VatandaşVatandaş8 gün önce
  Napsın devlet assa o zaman da senin gibiler basbas bağırır insan hakları diye
 • VatandaşVatandaş8 gün önce
  Tabi başta fetö gaziyla calişan chp olsa siz çok mutlu olursunuz.Asıl hikayeyi o zaman hergun dinler eğlenirsiniz. Memleketin refahi mutluluk ve huzuru masal olur. Hatta bağımsızlık bile.
 • VatandaşVatandaş8 gün önce
  Şükretmeyi bilmediğinden heralde
 • HurriyetHurriyet8 gün önce
  Aynen katiliyorum talimatla yorum yapiyorlar besbelli .Zalimler icin cehennem var Mevlam bu hashasileri evlerine atesler sinelerini dövdüler aileleri parcalandi birse olamadilar bu beddua tam tersi onlara döndü