‘Bu devletin parasıyla geçin, sonra da teröriste sahip çık’

Başbakan Yıldırım, AK Parti’nin istişare toplantısında konuştu.

14 Eylül 2017 Perşembe 07:39
‘Bu devletin parasıyla geçin, sonra da teröriste sahip çık’

Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, CHP’yi hedef alarak, “Ne yazık ki hâlâ teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Neymiş, SİHA’lara karşılarmış. Niye karşısınız? Vatandaşın hayatına kasteden, ‘yol medeniyettir’ diye yol yaparken alçakça öldürülen o işçiler varken sesi çıkmayanlar, korucuya, polise, askere, jandarmaya gözünü kırpmadan silah doğrultan alçakları teknolojinin verdiği imkanlarla bertaraf ederken neye karşı çıkıyorsunuz?” dedi.

ÇUKURDA BOĞULDULAR

Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Yıldırım, şöyle devam etti: “(SİHA’lara yönelik eleştiriler) Siz bu lafları edeceğinize önce ‘adalet’ diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun. Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun. Bu ülkede yaşayıp, bu devletin parasıyla geçinip utanmadan, sıkılmadan hala bunları söyleyebiliyorlar. Maalesef vatandaşlarımızın teveccühüyle belediye başkanlığı makamına geldiği halde zaman içinde bu sıfatı hak edemeyenler olduğunu gördük. Millete hizmet için kendisine emanet edilen belediye imkanlarını ve sorumluluğu terör örgütlerinin lojistik faaliyetine ayırdılar. Doğu ve Güneydoğu için yıkım olan çukur olaylarına zemin hazırladılar.”

RANTİYECİYE GEÇİT VERME!

Belediyecilik faaliyetlerine de değinen Başbakan Yıldırım, şunları söyledi: “Bir takım insanların daha fazla iştahı için, daha fazla kazanması için bütün şehrin nefes alanlarını, ortak yaşam alanlarını yok etmeyelim. Belediyelerdeki en fazla işlem gören iş, imar değişikliği işi olmamalı, en az işlem gören dosyalar bunlar olmalı. Radikal çok önemli bir değişikliği sadece meclisten aldığınız yetki veya meclis kararıyla değil yönettiğiniz ilin, ilçenin, beldenin ahalisiyle mutlaka istişare yaparak verin. Gelişmiş ülkelerde, demokrasilerde hep bu yöntem uygulanır. Yetkileri düzgün kullanmak lazım. Şehri abad etmek için, berbat etmek için değil, buna lütfen dikkat edin. Ben bunu herkese söylüyorum. AK Parti’ye, CHP’ye, MHP’ye, belediye başkanı kim varsa. Burada AK Parti diye ayrım yapmıyorum. Bu, ülkenin geleceği. Bütün belediye başkanlarının görevi, ülkenin geleceğinde sorumluluk almaktır.”

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe 07:39

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü