THY - Kabin Kıyafetleri Lansman

Bu çocuk insanlık dersi verdi

Sinop ili Boyabat ilçesinde içi para dolu cüzdanı bulan çocuk Boyabat Belediyesi Beyaz Masaya giderek cüzdanı teslim etti.

14 Eylül 2017 Perşembe 13:21
Bu çocuk insanlık dersi verdi

Boyabat İlçesi Camikebir Mahallesinde ikamet eden Çattepe Köyü'nden inşaat işçisi Mehmet Kayan'ın oğlu Cumhuriyet Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Yusuf Kayan, annesi Rukiye Kayan'la birlikte Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki bankamatiklerin yanındaki bankların olduğu yerde içi para dolu bir cüzdan buldu. 

Cüzdanı bulan Yusuf Kayan ve annesi paranın sahibine ulaşması için Boyabat Belediyesi Beyaz Masa'sına giderek cüzdanı teslim ettiler. Beyaz Masa çalışanları cüzdanın içindeki kimliği kontrol edince sahibinin Boyabat Belediyesi'nden emekli İsmail Şahin (54) olduğunu fark ettiler. 

Cüzdan sahibini telefonla arayıp Beyaz Masa'ya gelmesini isteyen yetkililer, bir süre sonra Beyaz Masa'ya gelen İsmail Şahin'e cüzdanını kaybettin mi diye sordular. Ceplerini kurcalayan Şahin,cüzdanının cebinde olmadığını o an anladı.

 İsmail Şahin Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamada : 

" Oğlumu evlendiriyorum, düğün masrafları için bankamatikten 2500 lira para çekmiştim ve bitişikteki bankta oturup biraz dinlenmiştim. Beyaz Masa'daki görevlilerin beni arayıp belediyeye gel dediklerinde 'hayırdır inşallah' neden çağırdılar ki diye düşünerek geldim buraya. Cüzdanımın düştüğünü burada fark ettim. Allah razı olsun bu küçük delikanlı ve annesinden, kendilerine çok teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu. 

Cüzdanı bulan Yusuf Kayan da : 

" Annemle bankamatiklerin bulunduğu yerden geçerken yol kenarındaki bankların dibinde bir cüzdan gördüm. Baktım içi para dolu , anneme sordum nereye teslim edelim diye, annem de Beyaz Masa'ya teslim edelim dedi. Paranın sahibi olan amca da geldi, Cüzdan ve parayı kendisine verdik. Çok mutluyum, ayrıca da çok heyecanlıyım" dedi. 

Beyaz Masa yetkilisi Mehmet Kılıç paranın teslimi sırasında yaptığı açıklamada  

" Yusuf'la annesi bize geldi, cüzdan bulduklarını söylediler. Cüzdandan çıkan kimliğe baktık ki tanıdığımız bir abimizmiş. Direk kendisine ulaştık. Biz beyaz masa olarak bu güzel davranışları için Yusuf ve annesine teşekkür ediyoruz. İsmail abimize de parasını güle güle harcamasını diliyoruz" dedi. 

Cüzdan içinde bulunan toplam 2815 lira Belediye Yazı İşleri Müdürü Recep Demirci'nin düzenlediği tutanakla cüzdanı bulan Yusuf Kayan'ın annesi Rukiye Kayan tarafından, İsmail Şahin'e teslim edildi.

Haber Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe 13:21

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    25 Eylül 2018