THY - Ramazan

Bu çocuğun gözleri karanlıkta da görüyor!

Nong Youhui ismindeki bu Çinli çocuğun gözleri, termal alıcıları sayesinde geceleri de tıpkı gündüzleri gördüğümüz gibi net görüyor. Nong Youhui’nin karanlıkta görme yeteneği Çinli doktorları ise oldukça şaşırtıyor.

21 Mart 2017 Salı 12:06
Bu çocuğun gözleri karanlıkta da görüyor!

Çin’in yoksul bir kasabasında doğup büyüyen Nong Youhui’nin inanılmaz görme yetisi ilk defa, gözlerinin değişik bir tondaki parlak mavi rengini farkeden babasının onu doktora götürmesi üzerine ortaya çıktı. Ancak Siyam kedilerini andıran küçük Nong’un gözleri her zaman mavi renkli değil, genelde açık sarı renkte olan gözleri, ara ara mavi renge dönüşüyor.

The Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre; Çinli bir gazeteci, kedi gözlü çocuk Nong Youhui’nin karanlıkta görebildiğini kanıtlamak için Nong’a basit bazı görme testleri uyguladı. Nong’u zifiri karanlık bir odaya götüren gazeteci, ona odadaki obje ve eşyaların yerlerini sordu. Nong’da hiç hata yapmadan gazetecinin sorduğu bütün eşyaların yerini göstermeyi başardı. Ardından iskambil destesinden bir kaç kart seçen gazeteci zifiri karanlık odada rastgele seçtiği iskambil kartlarını Nong’a gösterdi ve Nong iskambil kartlarının da neler olduğunu sırasıyla söylemeyi başardı.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 12:06

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü