Botanica İstanbul Konumuyla Kazandıracak

Mutlu İnşaat ile Ak Proje’nin ortak girişiminin Nisan 2015'te hayata geçirdiği Botanica İstanbul’da kampanyalı satışlar devam ediyor.

28.000 metrekarelik alan üzerinde yükselen 7 bloklu 477 daireden oluşan proje, Beylikdüzü'ndeki alışveriş merkezlerine, E-5’e ve metrobüse 1 dakika yürüme mesafesindeki avantajlı konumu ile öne çıkıyor.

Yüzde 80'i yeşil alana ayrılan projedeki dairelerin yüzde 40'ı sahiplerini buldu.


Lansman döneminde 2.700 liradan başlayan metrekare birim fiyatında ise 3.000 lira sınırına gelindi.

Projede yola cephe olan iki blok 1+1 home ofis tarzında planlandı.

Botanica İstanbul altında bulunan cadde dükkanlar ve çevresindeki AVM’ler ile canlı bir sosyal hayat vaat ediyor. Bu iki blok, sitenin diğer bölümünden ayrı giriş çıkış ve ayrı sosyal donatılara sahip. Diğer 5 Blok 2+1, 3+1 ve 4+1 seçeneklerinden oluşan daire tipleri ile aile konseptinde hazırlandı.


Geniş yeşil alanları, kameriyeler ve yürüyüş yolları ile doğa ile iç içe bir yaşam aileleri bekliyor. Geniş çocuk oyun alanlarıyla birlikte, çocukların toprağa dokunarak sağlıklı ve güvenli bir ortamda büyüyebilecekleri bir ortam oluşturuldu.

Botanica İstanbul Atatürk Havalimanına 10 dakika, AVM, hastane, okul, üniversite, TÜYAP fuar alanı gibi önemli noktalara ise yürüme mesafesinde bulunuyor. Projede Spa merkezi, fitnes salonu, Türk hamamı, açık ve kapalı yüzme havuzu, spor tesisleri burada yaşayacaklar için sosyalleşme alanları olarak düşünüldü.

Kim Ne Dedi?

Proje ortaklarından Furkan Hamzaoğlu:

Zengin sosyal tesislere ve %80 yeşil alana sahip Botanica İstanbul metrobüs, otobüs durakları ve E-5’in yanı başında yer almasıyla çok özel bir konuma sahip. Çevresini de Marmarapark AVM, Migros, Bauhouse ve Real Market gibi alışveriş merkezleri kuşatıyor. Projenin sosyal donatı zenginliğiyle, lokasyon avantajlarını bir araya getirdiğinizde, mutlu bir yaşam vaadinin yanında yatırımcılar için de ciddi bir kazanç vaadi var. Bölgenin İstanbul için yükselen bir değer olmasını göz önüne aldığımızda da, lansman dönemi daire alacak olanlara çok kısa zamanda ciddi karlar getirmesini bekliyoruz.

48 Ay Sıfır Faiz

Aralık 2016’da teslimi planlanan projede yüzde 5’ten başlayan peşinatlar ve 48 aya varan faizsiz ödeme seçenekleri ile konut satışı gerçekleştiriliyor.

İsteyen müşteriler için banka kredisi imkanları da mevcut. Yüksek prim vaat eden projede metrekare fiyatlarının 4.000 lirayı aşması bekleniyor.

Projeye imza atan firmaların geçmişi:

Mutlu İnşaat: 1974 yılında kurulan ve kurulduğu günden itibaren inşaat sektöründe kentsel modernleşme girişimlerine katkıda bulunan Mutlu İnşaat, hayata geçirdiği tüm projelerde Türkiye’nin kentsel dönüşüm vizyonuna hizmet ediyor.

1988 yılından itibaren özel kişi ve kuruluşlar ile kamu idarelerinin çeşitli üst ve altyapı projelerine başarıyla imza atan Mutlu İnşaat, koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibiyle hareket ederek aynı dönemde, giderek büyüyen ve kurumsallaşan güvenilir bir firma olmayı başarmıştır. ( www.mutluinsaat.com.tr )

AK Proje: Ak Proje AŞ.: Türkiye’nin yapı sektörüne öncülük eden ve bu sektörün seçkin markalarından Asoy İnşaat ve Karca Grup’un bir araya gelerek güç birliği oluşturduğu bir şirkettir. Modern kent hayatının karmaşasında bunalan şehir insanı için hayatı yaşanılır kılan, standartları yüksek ve konforlu mekanlar sunmak, Ak Proje’nin öncelikli ilkesidir.

ASOY İNŞAAT; dengeli ve sürekli büyümeyi benimseyerek, şirket öz sermayesini her geçen yıl artırmış, yapmış olduğu iş makinesi ve malzeme yatırımları ile daha da güçlenmiş, zorlu ve önemli projelerde yer alabileceğini kanıtlamıştır. Malzeme tedarik ve üretim konularında projeler geliştiren şirket; günümüz rekabet koşullarında kendini rakiplerinden öne geçirecek bir dizi projeyi hayata geçirmiştir. 2010 - 2014 yılları arası dönemde 100’ün üzerinde projede yer alan

ASOY İNŞAAT, 5.000.000 m2 taahhüt konusu kaba inşaat imalatını tamamlayarak teslim etmeyi başarmıştır. Bu dönem içerisinde sürekli olarak büyüyerek üretim kapasitesini de artırmıştır. “Yaptığımız yapacaklarımızın teminatıdır.” diyen, hedefini ulusal ve uluslararası projelerde yer almak olarak belirleyen ASOY İNŞAAT, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir.

KARCA GRUP: 20 yılı aşan tecrübesi ve benimsediği nitelikli çalışma anlayışı ile ülkemizdeki inşaat sektörüne kaliteli hizmet sunmaktadır. Yola çıktığı günden bu yana iç dekorasyon ve ince işlerde başarılı çözümler sunarak, anahtar teslimi inşaat işlerinde, mimari projelerin vazgeçilmez ortağı olmaya devam etmektedir. ( www.akproje.net)

emlakrehberi / 14 Haziran 2015