"Bombalar patlamıyorsa ABD'nin sayesinde" diyen Bass'a Bozdağ'dan sert tepki

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ABD'li Bass'ın 'DAEŞ Türkiye'de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni ABD'nin işbirliği' sözlerine sert tepki gösterdi.

12 Ekim 2017 Perşembe 20:23
"Bombalar patlamıyorsa ABD'nin sayesinde" diyen Bass'a Bozdağ'dan sert tepki

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ , Habertürk TV'de Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Alican Türkoğlu'nun sorularını cevapladı. Bozdağ, ABD Büyükelçisi John Bass 'ın "DAEŞ Türkiye 'de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni ABD'nin işbirliği" açıklamalarına ilişkin yorum da bulundu.

"KASTINI AÇIKLAMALIDIR"

Bekir Bozdağ, John Bass'ın "DAEŞ Türkiye'de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni ABD'nin işbirliği" sözleriyle ilgili de "Kastını açıklamalıdır" değerlendirmesini yaptı.

Bass'ın Türkiye'de 9.5 aydır DAEŞ'in terör eylemi yapamadığını, bunun ABD-Türkiye işbirliği nedeniyle olduğunu söylemesi) Dünden beri bu açıklama üzerine medyada değişik yorumlar var. Sorumlu mevkide insanlar olarak o yorumlara değerlendirme yapmayı doğru görmem. Sayın büyükelçinin neyi kastettiğini açıklaması lazım.Türk hükümeti ve Türkiye Devleti bir kabile değil.

(Bass'ın açıklamaları) Bu açıklamayı doğru bir açıklama olarak görmüyorum. O ülkenin iç işine karışma anlamı taşır. Diplomatik nezaketle bağdaşması da söz konusu değildir. Hükümete karşı, kimi kastediyorsa onlara karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Türkiye bir hukuk devletidir.

Haber Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 20:23

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    23 Eylül 2018