"Bombalar patlamıyorsa ABD'nin sayesinde" diyen Bass'a Bozdağ'dan sert tepki

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ABD'li Bass'ın 'DAEŞ Türkiye'de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni ABD'nin işbirliği' sözlerine sert tepki gösterdi.

12 Ekim 2017 Perşembe 20:23
"Bombalar patlamıyorsa ABD'nin sayesinde" diyen Bass'a Bozdağ'dan sert tepki

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ , Habertürk TV'de Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Alican Türkoğlu'nun sorularını cevapladı. Bozdağ, ABD Büyükelçisi John Bass 'ın "DAEŞ Türkiye 'de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni ABD'nin işbirliği" açıklamalarına ilişkin yorum da bulundu.

"KASTINI AÇIKLAMALIDIR"

Bekir Bozdağ, John Bass'ın "DAEŞ Türkiye'de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni ABD'nin işbirliği" sözleriyle ilgili de "Kastını açıklamalıdır" değerlendirmesini yaptı.

Bass'ın Türkiye'de 9.5 aydır DAEŞ'in terör eylemi yapamadığını, bunun ABD-Türkiye işbirliği nedeniyle olduğunu söylemesi) Dünden beri bu açıklama üzerine medyada değişik yorumlar var. Sorumlu mevkide insanlar olarak o yorumlara değerlendirme yapmayı doğru görmem. Sayın büyükelçinin neyi kastettiğini açıklaması lazım.Türk hükümeti ve Türkiye Devleti bir kabile değil.

(Bass'ın açıklamaları) Bu açıklamayı doğru bir açıklama olarak görmüyorum. O ülkenin iç işine karışma anlamı taşır. Diplomatik nezaketle bağdaşması da söz konusu değildir. Hükümete karşı, kimi kastediyorsa onlara karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Türkiye bir hukuk devletidir.

Haber Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 20:23

YORUM YAZ

  • Misafir Misafir 4 ay önce
    Deaş Türkiye Avrupa ve Rusya'ya karşı ABDnin ve İsrail'in kullandığı bir terör grubu herkesi sindirmek ve kendi dediklerini yaptırmak istedikleri terör olayları düzenlettikleri bir yapı bu yapıyla Ortadoğu'da istedikleri oyunu oynuyorlar tıpkı İsrail'in ABD'ye karşı Çin'i desteklemesi gibi pkknında alternatifi Deaştır. İsrail obamadan sonra hiçbirşeyi tesadüflere bırakmamaya başladı. Hep alternatifi olan yeni yöntemlerle istediklerini yapma çabasında biri lafını dinlemezse diğerini sahaya sürüyor. Bugün Çin'in bu kadar büyümesinin sebebide yahudilerin desteğidir ABD'ye gözdağı vermek için. Obama bir laf etti İsrail Filistin topraklarından çekilsin diye ve İsrail'in dediklerini başlarda yapmadı hemen 2008 ekonomi krizi yaşandı ve o dönem Çin büyüme rekorları kırdı sonra obama geri adım attı bunlar tesadüf değil. Deaşında pkknında ypg-pydnin de ABDnin çininde hepsinin arkasında bu iblis İsrail var. Avrupa'da bile şuan kendi içlerinde huzursuzluklar çıkararak dikkatlerini dağıtma çabasında. Daha durun bakalım neler olacak.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018