Birikim Okulları, Bosna'daki okulla kardeş oldu

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı- Bosna Eğitim Bakanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü arasında imzalananprotokol çerçevesinde İstanbul'dan belirlenen 100 okul Bosna Hersek'teki 100 okulla kardeş okul olarak belirlendi.

12 Aralık 2015 Cumartesi 18:12
Birikim Okulları, Bosna'daki okulla kardeş oldu

Bu kapsamda Güneşli Birikim Hayat Ortaokulu ile Bosna Hersek'in Kakanj bölgesinden Reşad Kadiç Ortaokulu da kardeş okul oldu.

 Kardeş ülke Bosna Hersek'ten Türkiye'ye gelen okul müdürleri Bağcılar'daki sekiz okulla 'kardeş okul protokolü'nü imzalayıp, karşılıklı hediye takdimlerini yaptılar.

İmza töreninde Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Kadem Çalış, Birikim Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yusuf Yalçın, Genel Müdür Yardımcısı Adem Doğan ve Lise Müdürü Yusuf Şahin hazır bulunup tarihi ana şahitlik ettiler.

İmza töreni sonrası Misafir okul müdürleri Bağcılar'da kardeş oldukları okulları ziyaret edip, görüş alışverişinde bulundular.

Yapılan protokolle, 2019 yılına kadar bu okullar, karşılıklı ziyaretler, öğrenci değişimleri, ülkelerin tarihi, kültürel ve eğitim sistemlerini tanımak, imkanlar çerçevesinde karşılıklı araç ve gereç konusunda birbirine destek vermek, kardeş okullar arasında barış, sevgi, kardeşlik, ve dostluk duygularını geliştirmek gibi konularda çalışmalar yapacaklar.