Bireyselleştirilmiş hizmetlere talep artışı

Globalleşen dünyamızda hizmetler, ürünler gün geçtikçe kişiselleştirilmekte ve kişiye uygun şekilde biçimlendirilip, düzenlenip satışa sunulabilmektedir.

15 Kasım 2017 Çarşamba 08:31
Bireyselleştirilmiş hizmetlere talep artışı

Genel bir örnek vermek gerekirse hemen herkesin bildiği bilgisayar toplama olarak bilinen durumdur. Kişi ihtiyaçlarına uygun, keyfine ve maddi durumuna göre istediği donanım elemanlarını bilgisayar kasasına toplamakta ve tamamen kendine özel bir bilgisayar konfigürasyonu geliştirebilmektedir. Aynı şekilde alacağımız otomobilin özelliklerini kendi ihtiyaç ve zevkimize göre konfigüre edip, aracı fabrikadan o şekilde teslim alabiliriz.

Yukarıdaki örneklerin sayısını birçok sektör ve hizmet için arttırabiliriz. Bunlardan birisi de tekstil sektörü için geçerlidir. Sadece bize özel bir elbiseyi giymek, sadece bizim için üretilmiş bir gömlek, pantolon, t-shirt bizi özel hissettirecektir.

Özel günler için tişört baskı veya halısaha turnuvaları için forma baskı için kendi tasarımlarımızın uygulandığı giysileri giymek ayrı bir mutluluk ve keyif vermektedir insana. Üstelik bu hizmetlere internet veya Google üzerinden kolayca ulaşabiliyor isek, yani kolayca ulaşabiliyorsak bu sektör diğerlerine göre daha canlıdır diyebiliriz. www.tshirtatolyesi.com da bu alanda öncü firmalardan biridir. Web sitesini ziyaret edip hizmetler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İnternet teknolojisini dijital pazarlama yöntemi olarak iyi değerlendirebilmek kadar verilen hizmetin kalitesi ve satış sonrası destek anlamında da yeterli olunması başarılı olmak için şarttır. Bu unsurlardan birinin eksikliği kalıcı başarıyı yakalamada olumsuzluk yaratacaktır.

Bireyselleştirilmiş hizmetlere olan talebin artışı tam da yukarıda saydıklarımız ile doğru orantılıdır dersek yanlış olmayacaktır. Gün geçtikçe her alanda bireyselleştirilmiş hizmetlere veya ürünlere talebin arttığı gözlenmektedir. Bireyselleştirilmiş, daha doğrusu kişiselleştirilmiş ürünler kişiyi kendine özel hissettirmektedir. Kısa bir geçmişe kadar sadece zengin ve nadir insanların yararlanabildiği bu gibi imkanlardan artan hizmet kolları ile hemen herkesin faydalanabilmesi mümkün olabilmektedir.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 08:31

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018