Birbirlerine silah çektiler

Bir TV kanalında yayınlanan futbol programında Fatih Terim ile Aziz Yıldırım arasında geçen eski bir olay gündeme geldi.

26 Ekim 2015 Pazartesi 12:50
Birbirlerine silah çektiler

Rasim Ozan Kütahyalı'nın; "Futbolun en güçlü ismi Fatih Terim ile Aziz Yıldırım'ın bir kez olsun birbirlerine laf söylediklerini duymadım" sözleri üzerine, eski hakem Ahmet Çakar; "Sebebini söyleyeyim, çok basit. Etiler'de ünlü bir mekanda Aziz Yıldırım'ın adamlarıyla Fatih Terim'in adamları birbirlerine silah çekmişlerdi." cevabını verdi.
Daha sonra Ahmet Çakar; "Aziz Yıldırım'ın herhangi bir talimatı yok, durumdan vazife çıkaran biri de olabilir. Daha sonra olay Mehmet Ağar'a intikal ediyor ve Ağar da, Terim ile Yıldırım'ı barıştırıyor" diyerek sözlerini sürdürdü.

GERÇEKTE NELER YAŞANDI?

Bu olayın aslı ise o dönemin gazetelerine yansırken, olayın içerisinde neler yaşandığı gazeteci Ahmet Çakır'ın "O bir imparator" kitabında şu satırlarla anlatılmıştı:
"İmparator'un Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili gelişmeler arasında çok erken başladı. Onun yönetimindeki Galatasaray'ın durdurulamayacağını gören Aziz Yıldırım, 1997-98 sezonunun başında Löw'ü getirmeden önce Terim'e ekibiyle birlikte 4 milyon dolar önerdi."
"Sarı Kırmızılı kulüpten 1 milyon dolar alan İmparator için bu büyük bir sıçrama anlamına geliyordu. Ama kabul edebilmek kolay değildi. Ligin ilk maçında Sarı Lacivertli takım deplasmanda Çanakkale Dardanelspor ile golsüz berabere kalınca, bu rakam 6 milyon dolara çıktı. Ancak yine olumlu yanıt çıkması sözkonusu değildi.
Akmerkez'in altındaki ünlü Paper Moon'da karşılaştıkları bir akşam yemeği sırasında Yıldırım, Terim'i masasına davet eder. İmparator'un gelmek istemeyişini bildirmesi sırasında tatsızlıklar olur ve iş Yıldırım'ın korumalarının silahlarına davranmalarına kadar varır. Elbetteki bir süre sonra araya giren dostlar, bu tatsızlığın sürüp gitmesini engeller."

Haber Tarihi: 26 Ekim 2015 Pazartesi 12:50

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    22 Kasım 2018