Bir ülke daha S-400 alıyor

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitri Rogozin, Hindistan ile S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin kontratın yakın zamanda imzalanacağını bildirdi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 20:36
Bir ülke daha S-400 alıyor

Rogozin, “S-400 sistemleri çok büyük ilgi gördü. Birçok ülkenin sırada beklediğini görüyoruz. Özellikle daha önce bizden hiç silah almayan ülkeler de ilgi gösteriyorlar” ifadesini kullandı.

Hindistan'ın PTI haber ajansı, Aralık ayı ortasında Rusya'nın Rostec Corporation Uluslararası İşbirliği Direktörü Viktor Kladov'u açıklamalarını gerekçe göstererek, Rusya ve Hindistan'ın S-400 uzun menzilli havadan havaya füze sistemlerinin teslimatı sözleşmesinin teknik ayrıntılarınını kabul ettiğini bildirdiler ve müzakerelerin çok ileri bir aşamaya gelindiğini bildirdiler.

Rus TASS haber ajansında da "İki taraf da fiyat, personel eğitimi, teknoloji transferi ve Hindistan'ın alacağı hava savunma füze sistemleri sayısı konusunda uzlaşmaya çalışıyor." değerlendirmesi yer aldı.

Kaynak: Star

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 20:36

YORUM YAZ

 • Allah'ın bir kuluAllah'ın bir kulu11 ay önce
  İyi oluyor. Yoksa abd başka türlü iflas etmez.
 • Erdoğan düşmanlığı vatan düşmanlığına dönmüşErdoğan düşmanlığı vatan düşmanlığına dönmüş11 ay önce
  Teknoloji transferi Turkiyete de olmalı .
 • Yunus 16Yunus 1611 ay önce
  Tramp ve putin ikisi de SİLAH SATIYOR! Silahları kim alıyor Asya ve Afrika ülkeleri % 90 ı MÜSLÜMAN ÜLKELER!!! Arkası Büyük bir savaş. NEREDE! Ortadoğu da. Silah Alanlar;Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Irak, Suriye, İran, Türkiye, B A Emirlikleri, Ürdün, Libya, Yemen, Hindistan, Pakistan...... PUTİN memnun Tramp memnun SİLAH SATIŞINDA ANLAŞMIŞLAR.
 • YorumYorum11 ay önce
  Herkes safını belirliyor.ABDkendi sonunu hazırladı. RABBİM o günleri bize tez günde göstersin.inşaallah
 • gmxyxgmxyx11 ay önce
  terörististilaci ve israilin cobani olan amerikayi artik kenara itmenin vakti geldi bütün dünya amerikaya karsi birlesmelidir amerikanin terörist saldirgan tehditkar istilaci oldugunu görmeyen kalmadi Amerika israil terörist ülkeler olarak ilan edilmelidir.
 • ErolErol11 ay önce
  abd rus teknolojisinden korkar oldu ama daha da korktugu bunu diger ulkelerin ogrenmesi silah sanayi pazarini kaybetmesi bu onlarain felakiti bu yuzden tehditler
 • Ertuğrul Ertuğrul 11 ay önce
  Adb den silah Alamazsanızsilah üzerine kurulan ekonomisini büyük ölçüde etkilenmiş olur
 • YozgatlıYozgatlı11 ay önce
  Türkiye inşaallah dünyadaki tüm mazlumlara öncülük edecek ülkemizin ve dünyanın geleceği çok daha güzel olacak zincirler kırılıyor dünya beşten büyüktür vesselam

Günün Karikatürü

12 Aralık 2018