THY - Ramazan

Bir Şehir Hastanesi daha hasta kabulüne başladı

Resmi açılışı 24 Mart'ta Başbakan Yıldırım'ın da katılacağı törenle yapılacak Isparta Şehir Hastanesinde hasta kabulüne başlandı.

21 Mart 2017 Salı 10:53
Bir Şehir Hastanesi daha hasta kabulüne başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hayalim" dediği şehir hastanelerinden biri olan ve resmi açılışı 24 Mart'ta Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı törenle yapılacak Isparta Şehir Hastanesinde, hasta kabulüne başlandı.

YAP-İŞLET-DEVRET MODELİYLE YAPILDI

Isparta'da yapımına AKFEN Holding tarafından 2 yıl önce başlanan, 225 bin metrekare alana kurulu Isparta Şehir Hastanesinin inşaatının tamamlanmasının ardından hasta kabulüne başlandı. 4 bloktan oluşan ve 9 büyüklüğünde depreme dayanıklı hastane, 1 milyar 150 milyon liraya mal oldu. Sağlık hizmetleri dışında tüm hizmetlerin 25 yıl boyunca AKFEN tarafından verileceği hastane, 25 yıl sonra tümüyle Sağlık Bakanlığına devredilecek.

HASTANENİN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

755 yataklı hastanede, 167 poliklinik, 20 ameliyathane, 131 yataklı yoğun bakım, 35 yataklı fizik tedavi ünitesi, 26 yataklı hemodiyaliz ünitesi, 35 kuvözlü yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve hava ambulanslarının iniş ve kalkış yapabileceği heliport yer alıyor. Hastanede ayrıca, her odada Kur'an-ı Kerim ve seccade bulunuyor.

1 MİLYAR LİRA ÜZERİNDE YATIRIM

TBMM Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, gazetecilere yaptığı açıklama, Türkiye'nin 3'üncü şehir hastanesinin poliklinik hizmetlerine başladığını söyledi. Isparta'daki hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hastaların sorunsuz şekilde şehir hastanesine taşındığını ifade eden Bilgiç, emeğe geçenlere teşekkür etti.

Şehir hastanesinin uzun uğraşlar sonunda Isparta'ya kazandırıldığına değinen Bilgiç, "Bu süreçte Cumhurbaşkanımızın bize büyük destekleri oldu. Hem şahsım hem de Isparta adına Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Isparta'ya yakışır bir hastaneye kavuştuk." dedi. 

 

 

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 10:53

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü