Bedelli çıkacak mı? Bozdağ açıklama yaptı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, AK Parti milletvekillerine, bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

07 Aralık 2017 Perşembe 08:34
Bedelli çıkacak mı? Bozdağ açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekilleriyle gruplar halinde görüşme programı devam ederken, Ak Parti grup başkanvekilleri de iktidar milletvekilleriyle sabah kahvaltılarında buluşma kararı aldı. Her grup başkanvekiline bağlı 50-60 kişilik milletvekili gruplarına yönelik kahvaltılı toplantıların ilki dün Ak Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “sorumlu” olduğu 59 kişilik milletvekili grubunun davetli olduğu toplantıya yaklaşık 30 civarında ismin katıldığı öğrenildi.

Toplantının ana gündem başlığını Ak Parti milletvekillerinin Meclis çalışmalarına katılımı oluşturdu. Genel Kurul’daki görüşmelere sık sık, “karar yeter sayısı” olan 139 milletvekilinin bulunamaması nedeniyle ara verilmek zorunda kalındığı ifade edilen toplantıda, bu tablonun iktidar grubuna yakışmadığı vurgulandı. Ak Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre toplantıda milletvekillerinin gündeme ilişkin soruları da Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve grup başkanvekillerince yanıtlandı.

‘BÖYLE BİR ORTAMDA SÖZ KONUSU DEĞİL’

Bu çerçevede Bozdağ’ın, milletvekillerinin kendilerine yoğun şekilde iletilen, “bedelli askerlik” talebini gündeme getirmeleri üzerine, “Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle olmaz” ifadesini kullandığı bildirildi. (Milliyet)

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 08:34

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Kasım 2018