BBP'den referandum açıklaması!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkez binasında il başkanları toplantısı öncesi, ülke ve dünya gündemini değerlendirdi. Referandum süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Destici, "Büyük Birlik Partisi dışında bütün partiler Anayasa Referandumu ile ilgili taraflarını ve kararlarını açıkladılar. Biz ısrarla istişareler sonucu kararımızı açıklayacağız" dedi.

19 Şubat 2017 Pazar 17:11
BBP'den referandum açıklaması!

Partisinin talimat alarak, karar vermediğini vurgulayan BBP lideri Destici, "Büyük Birlik Partisi tek adam partisi değildir. Lider sultasının olmadığı partidir. Büyük Birlik Partisi bir yerlerden talimat alarak karar vermez. Kararını kendi kurullarıyla ve dava arkadaşlarıyla birlikte verir. Geçmiş dönemlerde, süreçlerde olduğu gibi Türk Siyasetine bir ders verir gibi bu süreci tamamlayacağız. Ortak akıl ile karar vereceğiz. İnce eleyip sık dokumakla mükellefiz" diye konuştu.

"İSTİŞARE İLE KARAR VERMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Türkiye ve Türk İslam coğrafyası için önemli bir kararın arifesinde olunduğunu belirten Destici, şöyle konuştu:

"Bu, hafife alınabilecek karar değildir. Bu şahsi düşüncelerle, şahsi çıkarlarla ya da sadece parti menfaati öne konularak verilecek bir karar değildir. Burada bizim önceliğimiz devletimizdir, milletimizdir, ülkemizdir. Bu Anayasa değişikliği paketi ne getirmektedir, ne götürmektedir, iyi mi olacak, kötü mü olacak, mevcutla kıyaslaması yapılmalıdır. Evet, çıkarsa Türkiye ne ile karşı karşıya kalacaktır? Hayır, çıkarsa Türkiye ne ile karşı karşıya kalacaktır. Bütün bunları ön görmeye çalışarak biz bu süreçte istişare ile karar vermeye çalışıyoruz. İstişareler bittikten sonra önümüzdeki günlerde Merkez Karar Yönetim Kurulumuzu (MKYK) toplayıp kararımızı açıklayacağız"

"ALMANYA, TÜRKİYE’YE KARŞI TUTUMUNU DEĞİŞTİRMELİ"

Avrupa Birliği’nin (AB) hayal ürünü olduğunu belirterek, Türkiye’nin AB’ye asla kabul edilmeyeceğini ileri süren BBP lideri Destici, şunları söyledi:

"Avrupa Birliği eliyle Türkiye’nin içinin karıştırılmak istendiğini, Türkiye’deki bölücülere, terör unsurlarına onların önünü açacak ve rahatlatacak düzenlemelerini Anayasa değişikliklerinin yapılacağını dile getirdik. Bu anlamda bir takım tedbirler alınıyor. Bunları doğru buluyoruz. Almanya’nın uzun yılladır kendi ülkesi içerisinde başta PKK’lı terör unsurları olmak üzere diğer terör unsurlarını barındırıyor olması ve bunları Türkiye’ye iade etmekten hep imtina etmesi, asla buna yanaşmaması iki dost ülke çıkarları açısından doğru değil. Almanya Türkiye’ye karşı bu tutumunu elbette ki değiştirmelidir. Teröristlerin iadesi konusunda Türkiye’ye gerekli yardımı göstermek zorundadır"

"BORCA DAYALI HORMONLU BÜYÜME"

Türkiye’de gittikçe daralan ve küçülen bir ekonomi olduğunu savunan BBP lideri Destici, bu duruma acilen çare bulunması gerektiğinin altını çizerek, şöyle konuştu:

"Türkiye ekonomisi israfla, işsizlikle, aşırı borçlanma ve faizle bir yere varamaz. Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde borca dayalı hormonlu bir büyüme gördük. Faize, israfa ve tüketime dayalı ekonomik büyüme gördük. Yavaş yavaş bedellerini ödemeye başladık. Türkiye’yi yönetenlerin yapacak bir şeyleri kalmadı. Türkiye ekonomisini kim yönetiyor, başında kim var buda belli değil. Daha önceden hem dışarıya, hem içeriye güven veren bir anlayış vardı. Ekonominin başında herkesin bildiği güven duyduğu isimler vardı. Şu anda baktığımız zaman hem içeriye, hem dışarıya güven verecek bir kadro göremiyoruz. Çok net ve ivedi adımların atılması gerekiyor. Ekonomimizin büyümesinin şifresi, tutumluluk, sıfır faiz, üretim yapmak ve istihdam yapmaktır. Bunları yapan ülkelerin ekonomisi çok güçlüdür. Bunları yapamayan ülkelerin ekonomisi zayıftır. Ya çökmüştür ya da çökmeye hazırdır. Taşıma suyula değirmen dönmeyeceğini herkesin bilmesi gerekir"

Haber Tarihi: 19 Şubat 2017 Pazar 17:11

YORUM YAZ

 • ali bingüçali bingüç1 yıl önce
  Yahu bu fetoşun kö...cevabı hayır olur
 • cemaleddincemaleddin1 yıl önce
  Kivirma,chp lilerin 15 dak. kabinde düsündügü gibi önceden birön sezin yoksa, Fetö ablana bir danis o söyler. Milleti kandirmaya gerek yok.
 • HasanHasan1 yıl önce
  Sağ elin arkadan dolandırıp sol kulağı tutmak gibi bir durum.sayın genel başkanın açıklılıkla yüreğini açmalı yakışanda odur. Evet demek veya hayır demek musalla taşına yatırılmıs meyyit değil doğrudan yana tercih yapılmalı derim.saygılar.
 • Necmettin KonakçıNecmettin Konakçı1 yıl önce
  Feto ile istişare yapmadan karar veremiyor galiba!..
 • Murat TaşcıMurat Taşcı1 yıl önce
  Lafı geveleyip duruyor. Evet diyemediğine göre hâlâ Paralel'in tesirinde
 • muvahhid müslümanmuvahhid müslüman1 yıl önce
  alperenler evet diyecek sen hayır dersin destici
 • Yıldırım Yıldırım 1 yıl önce
  Neymişsiniz siz böyle ya çokta tın Başkan yardımcılığından birini isteyin enisi siz
 • mehmetmehmet1 yıl önce
  bu adam tam bir fitne..musin yazıcıoğlunun partisini depe depe kullanıyor..alperenleride kendin gibi yapma..tam bir siyasi münafık
 • BülentBülent1 yıl önce
  Hayır diyecek de nasıl desem diye düşünüyor zahir.
 • Muhsin Muhsin 1 yıl önce
  Senin kilon kaça dahadüne kadar fetönün dizinin dibindeydin. Kararı sen miveriyorsun. Senin ekip Hayır diyor sen de başka bir şeysöyleyecek yürek var mı. Unutma 16 nisan seninve seningibilerinsonuokacak.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018