Bayram Ali Hoca adına Arakanlılara kurban

Rahmet-i Rahman’a kavuşmasının 13’üncü yıldönümünde hayırlarla anılan Şehit Bayram Ali Öztürk Hocaefendi adına kesilen kurbanların etleri, Arakanlı mazlumların sofrasına aş oldu.

09 Eylül 2019 Pazartesi 10:24
Bayram Ali Hoca adına Arakanlılara kurban

 Faruk Arslan  İstanbul 

Rahmet-i Rahman’a kavuşmasının 13’üncü yıldönümünde hayırlarla anılan Şehit Bayram Ali Öztürk Hocaefendi adına kesilen kurbanların etleri, Arakanlı mazlumların sofrasına aş oldu.

Mus’ab Bin Umeyr Mescidi Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen hayır çalışmasında, Arakan’daki zulümden kaçarak Bangladeş’in Cox’s Bazar kentindeki kamplarda ve yetimhanelere yerleşen bin kişiye kurban eti dağıtıldı. Çadırlarda hayatını sürdürmek zorunda kalan mazlumların yüzü, Bayram Ali Hoca için kesilen kurbanla güldü.

Kurban kesiminde İsmailağa Cemaati’ne mensup hanımlarının desteğini aldıklarını belirten Mus’ab Bin Umeyr Mescidi Derneği Başkanı Tahsin Şenlik, kurbanın yanı sıra, Bayram Ali Hoca için Arakan’da, Filistin’de ve Afrika’nın birçok noktasnda hatim indirilerek dualar edildiğini söyledi. Şenlik, “Arakan, Filistin başta olmak üzere, Afrika’nın bir çok bögesinde hatimlerle Bayram Ali Hocamızın ruhunu şâd etmek istedik. Faaliyetlerimiz Yüce Allah’ın izniyle daha da ziyadeleşerek devam edecek” dedi.

Balkanlıoğlu ve Mısıroğlu adına iftar

MISIROĞLU VE BALKANLIOĞLU’NU DA UNUTMAMIŞLARDI

İslâm’ı dava edinen aziz şahsiyetlerin hayrına İslam coğrafyasındaki insani faaliyetleriyle dikkat çeken Mus’ab Bin Umeyr Mescidi Derneği daha önce de Üstad Kadir Mısıroğlu ve Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca için hayır çalışmaları yürütmüştü. Mus’ab Bin Umeyr Mescidi Derneği, Budist zulmünden kaçarak Bangladeş’e sığınan Arakan’lı mazlumlar “Üstad Kadir Mısıroğlu Su Kuyusu” adıyla bir hayratı hizmete açmıştı. Dernek tarafından ayrıca, tarihçi yazar merhum Kadir Mısıroğlu ve merhum Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca adına Yemen, Suriye ve Bangladeş’teki Arakanlı mazlumlar için iftar programı düzenlemişti.

Mısıroğlu ve Yazıcıoğlu için su kuyusu

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Eylül 2019 Pazartesi 10:24

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Eylül 2019