'Bayrağın rengi siyah olsun' istedi! Böyle cevap aldı...

Almanya'da yaşayan Cumali Mol adlı bir vatandaş, al bayrağın düşmana korku salmadığını iddia ederek, “Türk bayrağının renginin siyah" olarak değiştirilmesi yönünde başvuruda bulundu.

14 Şubat 2018 Çarşamba 14:42
'Bayrağın rengi siyah olsun' istedi! Böyle cevap aldı...

TBMM Dilekçe Komisyonu'na verdiği dilekçeyi okuyan Mol, al bayrağın uzun zamandır düşmana korku vermediğini öne sürüp siyahla değiştirilmesini istedi. Mol’un dilekçesini işleme alan komisyon şu cevabı verdi:

TEKLİF EDİLEMEZ

“Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti hükümlerinin düzenlendiği III’üncü maddesi ‘Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır’ hükümlerini havi olup, değiştirilemeyecek hükümlerin düzenlendiği IV’üncü maddesi ise ‘Anayasanın 1’inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile 2’nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez’ şeklinde düzenlenmiştir. Bu hükümler çerçevesinde dilekçe hakkında Komisyonumuzca yapılacak herhangi bir işlem bulunmamaktadır”

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 14:42

YORUM YAZ

 • Osmanlı kadını Osmanlı kadını 9 ay önce
  Süper cevap :)
 • Kadir bashoruzuKadir bashoruzu9 ay önce
  Siyah renk bayrak icin uygun deyilbelki kendi korkdugunu soyluyor korkuyu veren imanli vatan sevgisi olan askerimizdir bu kisilik isi deyil
 • UykucuUykucu9 ay önce
  Ben de Ic Isleri Bakanligi’na dilekce vererek bınun soyadinin “mal” olarak degistirilmesini talep edecegim.
 • ahmet ceylanahmet ceylan9 ay önce
  ULA CUMA ALİMİSİN NESİN BAYRAĞIMIZIN REN ŞEHİTLERİMİZİN KANININ RENGİNDEN ALMIŞTIR BUNU BİLMİYORSAN ÖĞREN SORO SORACAĞIN YEREDE GOGUL AMCAN ANLADINMI
 • tuğrul tuğrul 9 ay önce
  Ulan kuş beyinli zevat bu asil renk "AZİZ ŞÜHEDANIN KANIDIR KANI" bre kansız
 • BeyazBeyaz9 ay önce
  Sen bayrağın rengine takmaGel güzel vatanında yaşaKorkuyu veren milletin bayrağınaSakın dil uzatma
 • zeynel abidin kandemirzeynel abidin kandemir9 ay önce
  Bayrağın renginin neden kırmızı olduğunu bilene öyle bi korku verirki! donlarına ederler hiç kimse merak etmesin
 • Ali AyanAli Ayan9 ay önce
  Manyak mi ne bu Cumali. Boyle bir rezillik olabilir mi hic ? Yaziklar olsun ! Herife bak ya, bir de utanmadan Besmeleyle basliyor rezaletine. Yuh ulan !

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018