Baykal'dan bir 'peygamber' açıklaması daha!

Baykal, 'Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın' sözleriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Kıvırmaya çalışan Baykal, eline yüzüne bulaştırdı.

18 Mart 2017 Cumartesi 02:20
Baykal'dan bir 'peygamber' açıklaması daha!

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Ordu İl Başkanlığınca Fatsa Kültür Sarayı'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Trabzon'da yaptığı ve tepki toplayan "peygamber" açıklamasına değindi.

Baykal, "Geçenlerde bu konudaki kararlılığımı ifade etmeye çalışırken, 'Bu kadar yetki bir evliyaya bile verilmez, evliya olsa, bu yetki evliyayı da bozar' dedim. Daha sonra aynı şeyi Trabzon'da peygamber diye söyledim. 'Deniz Baykal peygambere hakaret etti' diye troller, yani maaşlı yalan kampanya yapma görevlileri, gürültü patırtı koparmaya çalıştılar" dedi.

'HERHANGİ BİR PEYGAMBER DEĞİL'

Baykal, "Ben bunu söylerken ne bir evliyaya, ne haşa peygamberimize ya da herhangi bir peygambere hakaret etme anlayışı içinde bunu söylemiyorum" ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oradaki ifade… Hazreti Adem'den bu yana 124 bin peygamber geldi geçti. O 124 bin peygamberden herhangi birisini ben ima ederek, bunu söylemiyorum. Benim gözümde peygamberlik dediğim şey yüksek ahlaki vasıflar ve üstün nitelikler taşıyan örnek bir şahsiyet. Bu anlamda birisini dahi bozar bu dedim. Onu daha önce evliya diye ifade ettim, Trabzon'da peygamber dedik. Küçük harfle yazılan peygamber. Herhangi bir peygamber değil. Yani 124 bin kişinin vasıflarını taşıyan birisi bile, üstün ahlaki nitelikli, üstün nitelikleri olan bir örnek şahsiyet bile bu anayasaları işletmez, böyle bir anayasal düzen konulmaz. Herkes hesap verir. Peygamberler Allah'a hesap verir, Kuran'a hesap verir."

Haber Tarihi: 18 Mart 2017 Cumartesi 02:20

YORUM YAZ

 • KocakurtKocakurt1 yıl önce
  Allah, kape münafıkların şerrinden ve iftiralarından korusun!!!
 • timurraynetimurrayne1 yıl önce
  Peygamberleri şeytan bile bozamamis ,Uc kurusluk dünya makamlarımı bozacak .Ben bu chp lilerin aklina sasarım arkadas ,Bu adamların sorunlari var ,normal bir insan degller .Korkarım bu kafayladaolamıyacaklar .
 • AliAli1 yıl önce
  Çevir kazı yanmasın diyeceğim ama seninki benden kara gibi ucube sözler bile sanırım bunu anlatamayacak o yüzden yav he he
 • EvetEvet1 yıl önce
  Yapılan şey son derece yanlıştır. Hz. Peygamber ve bütün Peygamberler ismet sıfatları vardır. Yani hata yapmazlar. Peygamberler beşerlerdir ama şaşmazlar
 • TARIKTARIK1 yıl önce
  Ahmaklik para ile degil HZ SULEYMAN kraldi HZ MUHAMMED SAV de devlet baslaniydi buna benzer bir suru ornek var kalkmis bu yetki peygambere verilse bozar diyor size verilse bozar evet ama Allah tan korkana verilir ise ulke saha kalkar....
 • JurnalJurnal1 yıl önce
  "ÇEVİR KAZI YANMASIN"kabilinden bir cevap..EDEP ,EDEP, EDEP YA HU!!!
 • BEYTULLAHÇAKBEYTULLAHÇAK1 yıl önce
  bunlaraptallıktanbaşkabirşeyyapmıyorgündem oluşturmak içininananlarınsinir uçlarıyla oynuyoramazararıyine kendilerigöruyornediyeyimaldığımilletvekilimaaşınıbenkendimcehelaletmiyorumbeniminandıklarımlaalayediliyoryazıklar olsun bunlarkimehzmet ediyor

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018