Baykal'dan bir 'peygamber' açıklaması daha!

Baykal, 'Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın' sözleriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Kıvırmaya çalışan Baykal, eline yüzüne bulaştırdı.

18 Mart 2017 Cumartesi 02:20
Baykal'dan bir 'peygamber' açıklaması daha!

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Ordu İl Başkanlığınca Fatsa Kültür Sarayı'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Trabzon'da yaptığı ve tepki toplayan "peygamber" açıklamasına değindi.

Baykal, "Geçenlerde bu konudaki kararlılığımı ifade etmeye çalışırken, 'Bu kadar yetki bir evliyaya bile verilmez, evliya olsa, bu yetki evliyayı da bozar' dedim. Daha sonra aynı şeyi Trabzon'da peygamber diye söyledim. 'Deniz Baykal peygambere hakaret etti' diye troller, yani maaşlı yalan kampanya yapma görevlileri, gürültü patırtı koparmaya çalıştılar" dedi.

'HERHANGİ BİR PEYGAMBER DEĞİL'

Baykal, "Ben bunu söylerken ne bir evliyaya, ne haşa peygamberimize ya da herhangi bir peygambere hakaret etme anlayışı içinde bunu söylemiyorum" ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oradaki ifade… Hazreti Adem'den bu yana 124 bin peygamber geldi geçti. O 124 bin peygamberden herhangi birisini ben ima ederek, bunu söylemiyorum. Benim gözümde peygamberlik dediğim şey yüksek ahlaki vasıflar ve üstün nitelikler taşıyan örnek bir şahsiyet. Bu anlamda birisini dahi bozar bu dedim. Onu daha önce evliya diye ifade ettim, Trabzon'da peygamber dedik. Küçük harfle yazılan peygamber. Herhangi bir peygamber değil. Yani 124 bin kişinin vasıflarını taşıyan birisi bile, üstün ahlaki nitelikli, üstün nitelikleri olan bir örnek şahsiyet bile bu anayasaları işletmez, böyle bir anayasal düzen konulmaz. Herkes hesap verir. Peygamberler Allah'a hesap verir, Kuran'a hesap verir."

Haber Tarihi: 18 Mart 2017 Cumartesi 02:20

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü