Baydemir: AYM ve AİHM'ye gideceğiz!

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, YSK'nın itirazlarını reddinin ardından Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) de başvuracaklarını kaydetti.

21 Nisan 2017 Cuma 15:14
Baydemir: AYM ve AİHM'ye gideceğiz!

HDP, CHP ve Vatan Partisi, mühürsüz oy pusulası ve zarflarının YSK tarafından geçerli sayılması kararının referandum sonuçlarına şaibe düşürdüğünü iddia ederek, referandumun iptali için başvurmuş ancak YSK bu başvuruları reddetmişti.

Baydemir, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında YSK'nın reddinin ardından HDP'nin hangi hukuk yollarına başvuracağının sorulması üzerine şunları kaydetti:

"YSK'nın hukuksuz kararının ardından ikinci aşama AYM'ye ve AİHM'e gitmektir. Bunlardan etkin bir sonuç alınacak anlamı çıkmamalıdır. Ancak kayıtlara geçmesi, tarihe not düşülmesi açısından da bu mekanizmalara başvuracağız."

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 15:14

YORUM YAZ

 • Abdülhamit Abdülhamit 1 yıl önce
  Cehennemin dibine kadar yolunuz var melunlar
 • kübragülkübragül1 yıl önce
  defol git bu ülkeden teröristler bıktık sizden
 • Hadi OrdanHadi Ordan1 yıl önce
  Sizin adınıza hareket eden bir CHP var zaten, siz niye zipliyorsunuz?
 • ismail hakki efendiismail hakki efendi1 yıl önce
  neler dusunuyorum bir bilseniz ben gurbetciyim eger bunlar avrupanin birinde olsa bunlar bir gun konusamaz konusturmazlar inanin turkiye cok özgur bir ulke bu hainleri neden konusturuyorsunuz anlamiyoruz o zaman birakin serbest olsunlar yada yok edin artik görmek istemiyoruz bizde kurduz bunlari kabul edmiyoruz
 • adanalıadanalı1 yıl önce
  biz türk kürt milleti,sizin gibi hainleri fetoş ve chpkk yı tarihe tarihe not ettik kalleşler hainler şeref fukaraları..
 • VanliVanli1 yıl önce
  Karaktersiz. Ermeni ayak çısı. Kürt halkını PKK ya sattınız.Kendi çocuklarınızı özel okullara Avrupalılar yolladıniz. Fakir Kürtlerdağlara.Birazda sizin cocuklariniz karilarınız kızları niz... çıksın dağlara.Hain
 • vatandaşvatandaş1 yıl önce
  Yav sen o kadar hukuğa çok önem veren bir vatandaş isen, git PKK nın oradaki kürt vatandaşlardan silah zoruyla geçen seçimler de nasıl oy aldığını araştır..!Ama siz yurt dışında Türkiye karşıtı, düşmanı, hangi hükümet, kuruluş ve gizli istihbarat teşkliatlarının kucağında oturduğunuz için, bunları yapmazsınız/yapmazsınız.. Fetöcüler ve sizler vatan hainleri bölücülersiniz.Bu memlekette sizlere yer yok..! Ha bunu da bilesiniz.!
 • abdoabdo1 yıl önce
  git atanın mahkemesinede git.ya bi git yahu
 • OSMANLIOSMANLI1 yıl önce
  Bay Baydemir. .geveleyip durma. .dogrudan ABD'ye git. .FETO'ya git şikayet et. .!!!
 • cccihadddcccihaddd1 yıl önce
  %80 aldığın yer den şikayetin yok %20 aldığın yerden şüphen var böyle anlayış demokrasi anlayisimi ama sizin zihniyetinin bu. Bozuk zihniyet büyük Ermeni devletine hizmetten başka bir şey değil.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü