Batı'nın asırlık planını bozuyoruz

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’cü vatan hainlerinin temizliğinde yeni bir aşamaya geçildiğini söyledi.

08 Kasım 2017 Çarşamba 12:22
Batı'nın asırlık planını bozuyoruz

Muhammet Kutlu- Ankara AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’cü vatan hainlerinin temizliğinde yeni bir aşamaya geçildiğini “Artık tamamen bir temizlenme dönemine girildi” sözleriyle dile getirdi.

Sokullu Mehmed Paşa’nın Venedik Büyükelçisine hitaben “Biz Kıbrıs’ı almakla sizin kolunuzu kestik, siz ise İnebahtı’da bizim sakalımızı tıraş ettiniz. Kesilen sakal daha gür şekilde çıkar ama kesilen kol yerine gelmez” sözünü hatırlatan Erdoğan, uygulanan gizli-açık ambargoların, ayaklarımıza takılan çelmeler ve ikiyüzlü tavırların bizi sıkıntıya soktuğunu ancak bu sıkıntıların tıraş mesabesinde olduğunu belirterek, “Buna karşılık biz asırlık bir planı bozarak onların kollarını buduyoruz” dedi.

AKLI YETMEYENLER TUZAĞA DÜŞTÜ

FETÖ soruşturmalarını sulandırmaya çalışan mağdur edebiyatçılarına da sert çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizler çocuklarınızı bunların okullarından alın diye meydanlarda haykırdığımız zaman boşuna haykırmadık. Bunların bankasına paralarınızı yatırmayın dediğimiz zaman boşuna haykırmadık. O zaman parasını çekip almayanlar şimdi yanımıza gelip, ‘Biz bunları bilerek yapmadık...’ Hepsini bilerek yaptınız. Arabanızı sattınız, dairenizi sattınız yatırdınız. Kusura bakmayın. Atı alan Üsküdar’ı geçti. Bunların hepsi biliniyor. Akıllı olanlar Türkiye’yi terk etti, gitti. Aklı yetmeyenler tuzağa düştü. ‘Bilmiyorduk’ diyorlar. Hepsi hikâye. Neyi nasıl götürdükleri, silahlı kuvvetlerimizde, polisimizde nasıl örgütlendikleri ortada. Şimdi ise artık tamamen temizlenme döneminin içindeyiz. Devlet mekanizmasını bunlardan arındıracağız. Bu arındırma, temizleme olmadan devlet mekanizmamız rahat çalışamayacaktır” diye konuştu.

“PKK SADECE PKK DEĞİLDİR”

Türkiye, Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana belki de ilk defa kritik sürece kendi iradesini ortaya koyan bir pozisyonda girdi” diyen Cumhurbaşkanı, “Milletimiz oynanan oyunu görmüş ve tercihini kendi iradesi ile biçimlendireceği büyük ve güçlü Türkiye’den yana kullanmıştır. Bu süreçte terör örgütleri üzerinden ülkemiz hizaya getirilmeye çalışılmıştır. Terör örgütlerinin gerçek yüzlerini ortaya çıkaran birer turnusol kağıdı işlevi görmüştür. PKK sadece PKK değildir. Bu örgüt aslında bir aparattır. DEAŞ, İslam’la ilgisi olmayan, eli kanlı katillerden oluşan bir sürüdür” ifadelerini kullandı.

PKK terör örgütüyle mücadelenin kış aylarında da süreceği mesajını veren Erdoğan, “Hakkâri’de, Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te. Bu öyle kış mevsimine giriyoruz, duralım. Yok böyle bir şey, devam. Bütün komuta kademesi hepsi oradalar. Şu anda bütün siyasi kademelerimiz, bakanlarımız, komuta kademesi hepsi, bu hafta oralardaydı ve oradan kendileri ile irtibat halindeydik. Operasyonlar devam ediyor. Durmayacağız. Üzerine üzerine gideceğiz, kimse alınmasın, gücenmesin. Bizim bir şehidimizin kanı yüzlerce teröristin kanı ile ölçülemez, bunu böyle bilsinler” dedi.

“VAR MI İTİRAZI OLAN!”

Uygulanan, gizli açık ambargolar, ayaklarımıza takılan çelmeler, ikiyüzlü tavırlar elbette bizi sıkıntıya sokmaktadır ama bu sıkıntılar sakalımızın tıraşı mesabesindedir. Biz onların kollarını buduyoruz” ifadeleriyle iç ve dış düşmanlara meydan okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Tarih bize göstermektedir ki büyüklük öyle sadece topla, tüfekle, parayla, sayıyla olmuyor. Koca bir yüreğe, sağlam bir imana sahip olacaksınız. Biz bunu 15 Temmuz’da görmüş olmanın da bahtiyarlığı içerisindeyiz. Biz kendi bekası ile birlikte tüm kardeşlerinin, dostlarının ümidi olduğunu biliyoruz. Onun için 7 düvel üzerimize de gelse rabiamızdan asla taviz vermeyeceğiz. Var mı itirazı olan? Gerçi rabiamızı ana muhalefetin başındaki zat anlayabilmiş değil. Sonuna kadar tek millet, sonuna kadar tek bayrak, sonuna kadar tek vatan, sonuna kadar tek devlet diyeceğiz. Bize küfredenlere biz hukukun kapısını açıyoruz ama biz onlara sadece rabiayı öğretiyoruz. Oyunları boza boza, senaryoları yırta yırta hedeflerimize doğru ilerlemeyi sürdüreceğiz

Türkiye’nin yerli otomobili ile ilgili Perşembe günü tarihi bir adıma şahitlik ettiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı, “Bu projeyi hayata geçirecek girişim grubunda yer alan 5 babayiğidi tanıttık. Toplu açılış töreni vesilesi ile ülkemizin kendi alanında en önemli tesislerinden olan 2 jeotermal elektrik santralini de ülkemize kazandırdık. Dün İstanbul’da yeni AKM projesinin tanıtım törenine katıldık” ifadeleriyle yaşanan olumlu gelişmeleri sıraladı.

 

 

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 12:22

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    15 Kasım 2018