THY - Kabin Kıyafetleri Lansman

Başkan Uysal'dan İstiklal talimatı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki inşaatın biran önce bitirilmesi talimatı verdi.

09 Kasım 2017 Perşembe 09:00
Başkan Uysal'dan İstiklal talimatı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Florya Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Uysal, Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki altyapı inşaat çalışmalarının yılbaşına kadar bitirilmesi talimatı verdi.

Toplantıda İstiklal Caddesindeki alt yapı çalışmalarına değinen Başkan Uysal, “İstiklal Caddesinde yapılan çalışmanın doğru olduğunu düşünüyorum. İstiklal Caddesi Cumhuriyet dönemimizden önceki dönemlerden kalma tarihi bir yer. Birçok defa orada işlemler yapıldı, o işlemlerin hepsi yüzeysel yapıldığı için hepsi perişanlık oldu. Esaslı bir çalışma yapalım, biraz emek verelim ve bir daha oralara girmeyelim denilmiş. Bu doğru bir karar. Uygulamada vatandaşı üzen ve sıkıntıya sokak durumlar var. Oradaki müteahhitten işçilerinden çalışanlarına herkese daha düzenli çalışarak orada ki insanları daha az rahatsız ederek çözebilir. Onların tedbirlerini alacağız. Zaten yılbaşına kadar bitmesi lazım. Onun için düzelteceğiz. Onun için istiklal Caddesinde ki çalışmaları daha iyi denetleyip bir an önce bitmesini sağlayacağız. Proje doğru mu, diye sorarsanız, doğru bir çalışma” ifadelerini kullandı.

İstiklal Caddesi’nin simgesi 2 kilometre uzunluğundaki Nostaljik Tramvay Hattının eski hatların sökümü Ocak 2017’de yapılmaya başlanmıştı. Üstyapı çalışmaları kapsamında ise caddeye doğal granit taş döşenecek. Ayrıca Beyoğlu Belediyesi Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde çevre denetim ve kentsel tasarım projesi uygulanacak.

Haber Tarihi: 09 Kasım 2017 Perşembe 09:00

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    23 Eylül 2018