Başkan adayı: Suriye'de ne işimiz var?

Rusya Komünist Partisi’nin Başkan adayı Bafel Grodunin, Rusya’nın Suriye’den çekilmesinin zaruri olduğunu söyledi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 12:26
Başkan adayı: Suriye'de ne işimiz var?

YENİAKİT.COM.TR

Rusya’da Başkanlık seçimleri yaklaşırken, başkan adayları da halkla buluştukları platformlarda projelerini anlatmaya devam ediyor.

Rusya Komünist Partisi’nin Başkan adayı Bafel Grodunin, Novosibirsk kentinde seçmenleriyle yaptığı buluşmada dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Ülkesinin Suriye’de ne yaptığını anlayamadığını belirten Grodunin, Rusya’nın Suriye’den çekilmesinin zaruri olduğunu söyledi.

“ORADA NE YAPTIĞIMIZI ANLAMIYORUM”

Grodunin, “Suriye’de ne yapmamız gerekiyor? Suriye’deki savaştaki varlığımızı bitirmemiz gerekiyor. Çünkü barışsever insanlarız” dedi. Grodunin, açıklamasının devamında “Orada ne yaptığımızı anlamıyorum. Oradaki faydamız nedir? Dostlara tabii ki yardım etmemiz gerekiyor. Dış politikamızda seçmecilik var. Libya’dan vazgeçtik ama Suriye’den vazgeçmiyoruz” diye konuştu.

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 12:26

YORUM YAZ

 • serhatserhat9 ay önce
  rusyanın kılıçdaroğlu da bu sanırım.......... dangalak
 • mevlütmevlüt9 ay önce
  gerizekalı sen deli petroyu bilmiyor musun????herif bu işe ömrünü verdi....
 • Osman19Osman199 ay önce
  Rusya uzun sure Suriye'de var olamaz. Rusyayi cevreleyen kusatan 200 milyon Turku iran kullaniyor. Rusya zaten asimile etmis hepsinin ana dili Rusca olmus. Turkler tekrar örgutlenmeli
 • Mustafa Mustafa 9 ay önce
  Şimdi anlamıyorum der, başa gelincede Müslümana daha beter zulüm yaparsınız, hem kabak gibi biliyorsunuz ki sizin gibi devletleri istihbarat örgütleriniz yönetir, sizde kukla olursunuz tıpkı abddeki karakter yoksunu başkanlar gibi.

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018