Başbuğ'u savunmak Bay Kemal'e kaldı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açıkça hakaret etti. Kılıçdaroğlu konuşma sırasında Erdoğan'ın İlker Başbuğ'a yönelik eleştirilerini değerlendirdiği sırada yine çirkin sözler sarfetti.

13 Şubat 2018 Salı 16:14
Başbuğ'u savunmak Bay Kemal'e kaldı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşma sırasında İlker Başbuğ'a yönelik eleştirileri değerlendiren CHP lideri şöyle konuştu:

"Son 13 yılda Türkiye'nin DNA'sı ile oynandı. Ordu, Ergenekon, Balyoz operasyonlarını kim yaptı? FETÖ'nün ordunun içinde yuvalanmasını sağlayanlar hangi şerefsizlerdi? Genelkurmay Başkanı'nı terörist diye hapse attılar. Devletin bütün sırlarına vakıf olan bir adamı terörist diye hangi şerefsizler hapse attılar? Kalkmış bana şereften namustan bahsediyor. Şeref ve namus yoksunu bir insan, şeref ve namustan söz edemez. Her türlü desteği verdiler. Cumhuriyet tarihinde ilk kez 4 komutan istifa etmek zorunda kaldı.

Neymiş Recep Bey kahramanmış. Ne kahramanı? Kendi toprağında IŞİD'in desteği ile kaçan korkaktır. Sen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gelmiş geçmiş en korkak adamısın. Sen Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırırken IŞİD'le iş birliği mi yaptın, yoksa korktun mu? Gözlerinden öperek söylüyorum, sen IŞİD'den mi korktun, yoksa iş birliği mi yaptın?"

KEMAL'İN HAKARETİNE BAŞBAKANDAN JET CEVAP

Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en korkak adamı Recep Tayyip Erdoğan” sözlerine tokat gibi bir cevap verdi. 15 Temmuz darbe girişimi gecesine hatırlatan Yıldırım, o gece Kılıçdaroğlu’nun korkudan Bakır Belediyesi Başkanı’nın evine saklandığını söyleyerek, “Sen saklandığın zaman Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım meydandı” dedi.

"En korkak adam Erdoğan'dır" sözlerine tokat gibi cevap

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 16:14

YORUM YAZ

 • Yavuz 1517Yavuz 15179 ay önce
  Bay kemal; o arkadaşlarının kazmış olduğu hendeklere gömüleceğin günlere hızla yaklaşıyorsun. Sana bu ülkeyi kaosa sürüklemek için verilengörevi bu millet sana tamamlattırmayacak. Gözün açık gideceksin.
 • güner kızılgüner kızıl9 ay önce
  Yapmak istediğiniz yorumu yazın.k.k sana yazıklar olsun sen neyin kafasını yaşıyorsun senin kimlere hizmet ettiğini bu millet çok iyi biliyor akp ne şanslı ki senin gibi ana muhalefetin başında sen varsın sen bu kafayla gisersen dikdim sene bir yere varamassın sen anca vatan hainleriyle kol kola gezersin.
 • YavuzYavuz9 ay önce
  ..... Yahudinin şahidi ermeni.
 • KılıçKılıç9 ay önce
  Şeref nere adamlık insanlık neree k.k. Nerechp ye çok yakışıyo biz bunları sevdik
 • ibrahimibrahim9 ay önce
  Bu adam kadar ahlak yoksunu bir siyasetçi ülkemize gelmemiştir. Allah ü teala rn kısa zamanda inşallah bunun takkesini düşürür , hangi karanlık yapılarla işbirliği yaptığını bu millete gösterir. Eger chp liler de biraz milli duygu varsa bu adamı tez elden indirirler.
 • DiyarbakırlıDiyarbakırlı9 ay önce
  Beni dinle Kılıçdaroğlu boş atıpta dolu tutmaya çalışma bırak bu algı operasyonlarını Erdoğan IŞİD'e yardım etseydi en büyük destekçisi sen olursun PKK'lan IŞİD'in YPGnin PYD nin fetö nün
 • KaraKara9 ay önce
  Yav bu adam konuşmak için konusuyor la mal devlete feto yu 80 darbesiyle sokan sizsinizfeto dan alınan o senin komutanlarının ifadelerini bi oku adam diyor sene 90 da beni orduya soktular 90 li yıllarda tayyip erdoğan mi vardi bu ülkenin başına az corap örmemişsiniz 13 yıldır temizlenmiyor korkak dediğin önce cerablusu sonra elbab şimdi afrin mareşal olacak yav git kumda oyna bizim önemli işlerimiz var
 • Alparslan AktasAlparslan Aktas9 ay önce
  Bu milletin sectigi cumhurbaskanina serefsiz diyen millete sõylemistir ve bu kanibozuga haddini bildirilmesi gerekir. Bu aziz millet bu munafigi linc etse yeridir. Hic yaptirim yok mu bu kanunlarda bu dürzü için ???
 • Hüseyin CetinHüseyin Cetin9 ay önce
  Basbug CHPden milletvekili secilebilir.
 • kutatgukutatgu9 ay önce
  İsmail aydemir niye başkalarından yardım mı bekliyorsun senin bir tarafın yemiyor mu o dediğini yapmaya aşağılık vatan haini??
 • sevil dogansevil dogan9 ay önce
  söyledikleri doğru mu ,değil mi,çaycıyı bile fetöcü diye hesap verdirten hukuk sistemimiz iktidardaki kimseye dkunamadı nederdir.Başbuğ nezaket çerçevesinde ,fikir özgürlüğü denen kavram hep size mi işliyor.yapmayın biz ayrışmayalım.Yanlışsa izah edin,tehdit etmeyin.
 • Murat Murat 9 ay önce
  Başbuğ milli diye Kolpaçino denen adam batılı güçlerin Amerikan ....si adam var tarafından getirildi genelkurmay'da yedi içti yattı yedi içti yattı millete dedi parasını ve hiçbir icraatı olmadığı halde hiçbir Devlete millete faydası olmadan geldi emekli oldu Şimdi de bir de konuşuyor bu adam milli değil milli değil bu adam için edatı için hiç de Hakları dersinde milli olmadığı için
 • barbaros hayrettinbarbaros hayrettin9 ay önce
  bu dunyadaki en terbiyesiz ve ahlaksiz sey kilcikdaroglunun ta kendisidir
 • FeramüsFeramüs9 ay önce
  Adamlardan milli ruh yok,milli ruhu uyandıran afrin harekatından rahatsızlıklarını bu şekilde açığa koyuyorlar,bu ruh cehalet partisi ve ip!sizlere koyuyor
 • NurNur9 ay önce
  Bozacının şahidi şıracı adam kimi devlete saldırıyor görse peşine takılıyorpazarda anasını kaybetmiş çocuk gibikomik gerçekten komikinanılmaz şeyler yaşatıyor chp milleteböyle muhalefet görülmüş değil chplileri anlamak mümkün değil tiyatro mu bu
 • ENGİN CANENGİN CAN9 ay önce
  TMMDA BİNALİ BEY.O SORULARA Bİ YANIT OLMUŞ OLMUYORKİ. 15 TEMMUZDA Bİ YERDE OLMASI ,KEMALİN SORDUGU SORULARA CVP VERMİŞ OLDUGUNUZ ANLAMINA GELMİYOR. KEMAL BEYİN SERT SÖZLERİNİ TASVİP ETMİYORUM.ERDOGAN BİZİM CUMHURBAŞKANIMIZDIR.AMA YAPILAN COK BÜYÜK HATALAR VAR. ASKERİYEYE NE HALLERE SOKULDU.KOZMİK ODALAR TARUMAN EDİLDİ.BUNU KİM YAPTI.BENMİ SENMİ. HAKARET İÇEREN SÖZLERİNİ ÇIKARIRSAK KEMAL BEYİN DEDİGİ ŞEYİN COGU DOGRU.ŞAHSEN KEMAL BEYİ SEVMESEMDE.
 • SAMETSAMET9 ay önce
  HEY ALLAHTAN KORKMAZ IMANINDAN KUL OLARAK SUPHE DUYDUGUM! KULDAN UTANMAZ SEN NESIN BU ULKEYE ZARARDAN BASKA NE VERDIN? AGZINI ACMAN ZARAR ALDIGIN NEFES ZARAR..RABBIM SUANKI YONETICILERIMIZDEN RAZI OLSUN VE ONLAR OLDUGU SURECE BIZDE ONLARIM ARKASINDA OLUCAZKI ,SIZIN GIBI VATANSIZ HAIN SINSI INSAN MUSVETTELERI IDAREYI ELINE ALAMASIN!!! RABBIM SIZE HIDAYET VERSIN.EGER HIDAYETINIZ NASIP DEGILSE SIZI KAHRETSIN!!
 • MisafirMisafir9 ay önce
  Şaibeli kim varsa bay Kemal CHP nin kapılarını ona açıyor.anlayacsginiz muhasebeci Kenan gibi sayın başbuğu da CHP sıralarında goreceksiniz
 • Ismail hakki efendiIsmail hakki efendi9 ay önce
  Bu Asker degilmiydi bu gune kadar turkiyeyi geri göturen cunki alismislar konusmaga konusmasalar gundeme gelmiyecekler buyur simdi dinazorlar gundeme kilictar oglu tabiiki baliklama atliyacak firsat bu firsat Adam camur gibi yapistimi cikmiyor
 • abdoabdo9 ay önce
  abd den telefon geliyordu eskiden falanca genel kurmay olaca filanca başbakan olacak diye. fakat bu gün bu durum değişti bitti diyebiliriz. başımıza birde ısrael yahudisi ilker yahudisini genelkurmay başkanı yaptılardı. yaşar büyükanıtın anneside yahudiydi. dikkat edin sayın erdoğan geldi bunların sömürü düzenleri bozuldu. ısraelden bozuk iha heronlarını bize satın alan vede pkk diye boş dağları bombalatan şahıslar bunlar. en ağırküfürleriedeceğim yayınlanmaz diye.
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR9 ay önce
  Bu kemale ne zaman layığının gösterebileceğiz. Bu hakaretlerinin karşılığı olmayacak mı??? Tazminatlar kesmiyor milleti. Çarkçı kemale had bildirmek için öbür tarafı mı beklememiz lazım ???
 • BozokBozok9 ay önce
  Bu şahıslara neden kıziliyor anlamıyorum . Gecmis tefarklimı idi. Bir kişi 7 sinde ne ise 70 sinde aynıdır.

Günün Karikatürü

16 Kasım 2018