Başbuğ'u savunmak Bay Kemal'e kaldı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açıkça hakaret etti. Kılıçdaroğlu konuşma sırasında Erdoğan'ın İlker Başbuğ'a yönelik eleştirilerini değerlendirdiği sırada yine çirkin sözler sarfetti.

13 Şubat 2018 Salı 16:14
Başbuğ'u savunmak Bay Kemal'e kaldı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşma sırasında İlker Başbuğ'a yönelik eleştirileri değerlendiren CHP lideri şöyle konuştu:

"Son 13 yılda Türkiye'nin DNA'sı ile oynandı. Ordu, Ergenekon, Balyoz operasyonlarını kim yaptı? FETÖ'nün ordunun içinde yuvalanmasını sağlayanlar hangi şerefsizlerdi? Genelkurmay Başkanı'nı terörist diye hapse attılar. Devletin bütün sırlarına vakıf olan bir adamı terörist diye hangi şerefsizler hapse attılar? Kalkmış bana şereften namustan bahsediyor. Şeref ve namus yoksunu bir insan, şeref ve namustan söz edemez. Her türlü desteği verdiler. Cumhuriyet tarihinde ilk kez 4 komutan istifa etmek zorunda kaldı.

Neymiş Recep Bey kahramanmış. Ne kahramanı? Kendi toprağında IŞİD'in desteği ile kaçan korkaktır. Sen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gelmiş geçmiş en korkak adamısın. Sen Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırırken IŞİD'le iş birliği mi yaptın, yoksa korktun mu? Gözlerinden öperek söylüyorum, sen IŞİD'den mi korktun, yoksa iş birliği mi yaptın?"

KEMAL'İN HAKARETİNE BAŞBAKANDAN JET CEVAP

Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en korkak adamı Recep Tayyip Erdoğan” sözlerine tokat gibi bir cevap verdi. 15 Temmuz darbe girişimi gecesine hatırlatan Yıldırım, o gece Kılıçdaroğlu’nun korkudan Bakır Belediyesi Başkanı’nın evine saklandığını söyleyerek, “Sen saklandığın zaman Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım meydandı” dedi.

"En korkak adam Erdoğan'dır" sözlerine tokat gibi cevap

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 16:14

YORUM YAZ

 • Yavuz 1517Yavuz 15175 gün önce
  Bay kemal; o arkadaşlarının kazmış olduğu hendeklere gömüleceğin günlere hızla yaklaşıyorsun. Sana bu ülkeyi kaosa sürüklemek için verilengörevi bu millet sana tamamlattırmayacak. Gözün açık gideceksin.
 • güner kızılgüner kızıl5 gün önce
  Yapmak istediğiniz yorumu yazın.k.k sana yazıklar olsun sen neyin kafasını yaşıyorsun senin kimlere hizmet ettiğini bu millet çok iyi biliyor akp ne şanslı ki senin gibi ana muhalefetin başında sen varsın sen bu kafayla gisersen dikdim sene bir yere varamassın sen anca vatan hainleriyle kol kola gezersin.
 • YavuzYavuz5 gün önce
  ..... Yahudinin şahidi ermeni.
 • KılıçKılıç5 gün önce
  Şeref nere adamlık insanlık neree k.k. Nerechp ye çok yakışıyo biz bunları sevdik
 • ibrahimibrahim5 gün önce
  Bu adam kadar ahlak yoksunu bir siyasetçi ülkemize gelmemiştir. Allah ü teala rn kısa zamanda inşallah bunun takkesini düşürür , hangi karanlık yapılarla işbirliği yaptığını bu millete gösterir. Eger chp liler de biraz milli duygu varsa bu adamı tez elden indirirler.
 • DiyarbakırlıDiyarbakırlı5 gün önce
  Beni dinle Kılıçdaroğlu boş atıpta dolu tutmaya çalışma bırak bu algı operasyonlarını Erdoğan IŞİD'e yardım etseydi en büyük destekçisi sen olursun PKK'lan IŞİD'in YPGnin PYD nin fetö nün
 • KaraKara5 gün önce
  Yav bu adam konuşmak için konusuyor la mal devlete feto yu 80 darbesiyle sokan sizsinizfeto dan alınan o senin komutanlarının ifadelerini bi oku adam diyor sene 90 da beni orduya soktular 90 li yıllarda tayyip erdoğan mi vardi bu ülkenin başına az corap örmemişsiniz 13 yıldır temizlenmiyor korkak dediğin önce cerablusu sonra elbab şimdi afrin mareşal olacak yav git kumda oyna bizim önemli işlerimiz var
 • Alparslan AktasAlparslan Aktas5 gün önce
  Bu milletin sectigi cumhurbaskanina serefsiz diyen millete sõylemistir ve bu kanibozuga haddini bildirilmesi gerekir. Bu aziz millet bu munafigi linc etse yeridir. Hic yaptirim yok mu bu kanunlarda bu dürzü için ???
 • Hüseyin CetinHüseyin Cetin5 gün önce
  Basbug CHPden milletvekili secilebilir.
 • kutatgukutatgu5 gün önce
  İsmail aydemir niye başkalarından yardım mı bekliyorsun senin bir tarafın yemiyor mu o dediğini yapmaya aşağılık vatan haini??
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018