impression

Başbuğ’a sert tepki! ‘PKK, döneminizde neden bitmedi?’

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un açıklamalarına tepki gösterdi. Destici “PKK, döneminizde neden bitmedi?’ diye sordu.

14 Şubat 2018 Çarşamba 21:24
Başbuğ’a sert tepki! ‘PKK, döneminizde neden bitmedi?’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Destici, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Afrin operasyonuna yönelik söylediği "Siyasete malzeme edilmemeli" sözlerine ilişkin konuştu.

Destici, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Destici, Başbuğ'un açıklamalarına yönelik bir soru üzerine, şu değerlendirmede bulundu:

"Eski genelkurmay başkanlarının, özellikle siyasetçilerin birbirleriyle yapmış olduğu tartışmalara müdahil olmalarını doğru bulmuyorum. İlker Başbuğ'a şunu sormak isterim. Siz konuşacak makamda değildiniz, icra edecek makamdaydınız. Genelkurmay Başkanlığı döneminizde PKK terör örgütü niye bitmedi? Bence İlker Başbuğ önce bunun cevabını versin."

'BENCE BAŞBUĞ HİÇ RAHATSIZ OLMASIN'

Siyasetçilerin hakaret içermeden ve toplumu ayrıştırıcı, çatıştırıcı bir dil kullanmadan birbirlerini eleştirebileceğine dikkati çeken Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yapılan harekatla ilgili düşüncelerini ifade edebilirler. Bu harekatı Türk ordusunu, kahraman Mehmetçiğimizin moralini yüksek tutma, başarılı olma adına dilek ve temennilerini, buradaki görüş ve önerilerini yüksek sesle dile getirebilirler. Bunlara karşı yapılan haince açıklamalara, bildirilere karşı elbetteki en sert şekilde cevap verebilirler. Benim anladığım kadarıyla İlker Başbuğ, özellikle Türk Tabipler Birliği ve HDP'nin etrafında hizalanan ya da onlara arka çıkan birtakım siyasetçilere, bizler tarafından verilen sert cevaplardan rahatsız olmuş gözüküyor. Bence bunlardan hiç rahatsız olmasın."

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 21:24

YORUM YAZ

 • MustafaMustafa9 ay önce
  İlker başbuğun Genelkurmay başkanlığı dönemi akp dönemi değil mi? ...
 • antianti9 ay önce
  Destici sayın cumhurbaşkanının gözüne nasıl girebilirim çabasında, rahmetli reisin partisinin senin ellerinde olması çok büyük talihsizlik..
 • MuratMurat9 ay önce
  İlker başbug Halkı tehdit ettigini unutmuş boru bu boru diye
 • tuzcutuzcu9 ay önce
  Hiç bir cümlesine nokta koymadığı için yanlış anlaşılıyor olabilir.....
 • NurNur9 ay önce
  Başbuğun etnik kimliğini merak ediyoruzağlama duvarındaki rsimleri hafızalarda unutulmadı müslüman biri asla ağlama duvarında ibadet eder gibi durum sergilemezbiz onların yaptığı her şeye muhalifiz
 • NurNur9 ay önce
  Boş boş dağları taşları bombalamışlar tavşana tut tazıya kaç demişler o zamanki ordu şimdiki gibi olsa pkk biterdi içirdeki hainler temizlendi ordunun
 • hasanhasan9 ay önce
  15 yildir sizidoneminiz bitirin de rahatliyalim
 • HasanHasan9 ay önce
  Ne kadarda cok balik hafizalilar var yada art niyetli fetocular ilker pasa ne kadar zaman gorevde kaldi elde belge yokken pasayi kumpas kurup iceri tikmadilar mi bu fetocular, hem bakanlik basbakan emir vermeden ne yapacakti destici bey tanklari ucaklari emir verip surup kafasina gore operasyonlar mi duzenleseydi cozum surecinin oldugu bir donemde.
 • özgürözgür9 ay önce
  vaktinde darbe yapmayı düşünmekten, orda burda bunu dillendirmekten, namaz ve başörtüsü ile uğraşmaktan, siyasilere laf yetiştirmek ve laf sokmaktan vakit bulamadılar. şimdi de siyasi irade ile birleşen millet ve asker harekatı siyasete alet edilmesin diyorlar. o zamanlarda bunları düşünmediler ve uygulamadılar. herhalde yemediydi. ne de olsa ab-d ile savaşmak yürek isterdi. ergenekoncular, balyozcular, bçg ler, fetöler tasfiye edildi, birlik beraberlik ortaya çıktı. la ilahe illallah muhammeden rasulullah.
 • Kadir bashoruzKadir bashoruz9 ay önce
  Sayin testici bir parti baskani ve politikaci bumu bos konusuyor yoksa ustune vazife olmayanmi birde hukumete destek veriyorsa tororun nerde olusu turk milletine yapiliyorsa ister iceride ister disaridasiyadileri ilgilendirir sayin testicininde secmeleri bbp sevenleri var hepden susamazya
 • YörükYörük9 ay önce
  Aynen Agzina saglik kardesimFazla söze gerek yok
 • Yunus16Yunus169 ay önce
  BOŞ BOŞ KONUŞMAYIN, TERÖRÜN YÖNETİMİ, KAYNAĞI, EĞİTİM YERLERİ SINIR ÖTESİNDE ! TBMM ve HÜKÜMET YETKİ VERMEDEN GENEL KURMAY NE YAPABİLİR? TERÖRÜ, SADECE ASKER ve POLİSLE BİTİREMEZSİN. SİVİL OTORİTENİN KARARLI VE DİRAYETLİ TUTUMLARI İLE SONUCA GİDİLİR. PARTİ BAŞKANI DEVLET YÖNETMEYE TALİP TESTİCİ BOŞ BOŞ KONUŞMA . SENDEN LİDER FALAN OLMAZ.
 • Kadir bashoruzuKadir bashoruzu9 ay önce
  Asil zirvalan haddini bilmeyen vatan hainleri bir kelimede olsa safini belirleyen turk evladin sevginiz bizimle sizleri bu millet unutmasin
 • nn9 ay önce
  KONUŞMADANOTURDAHEYKELYAPILMIŞASKER ZANNETSİNLER
 • surtankusurtanku9 ay önce
  ayda bir yorum yapar ondada zirvalamis destici
 • Kadir bashoruzKadir bashoruz9 ay önce
  Sayin testici beyfendiye dusuncelerinden dolayi bir vatan evladi olusun dan dolayi tesekurlerimi sunuyom iyiki varsiniz
 • mehmet önenmehmet önen9 ay önce
  önce icerideki hainleri temizlememiz lazim
 • mahmut onermahmut oner9 ay önce
  yahudi usagi asagilik....
 • hercaihercai9 ay önce
  Aglama duvarinda dolasan adamdan 'PKK yi neden bitirmediniz' diye bir soru sorulmaz!
 • afyonluafyonlu9 ay önce
  emekli olunca biz de ağzı olan konuşur. görev başındayken üstüme vazife midiyerek hiç bir risk almayan zevatlarımızzzzz

Günün Karikatürü

11 Kasım 2018