Başbakan Yıldırım'ın isteği yerini bulsun, herkes rahatlasın

Oğulları hakkındaki iddialara tepki gösteren Başbakan Yıldırım, “Çocuklarımın dokunulmazlığı yok. Her türlü soruşturma yapılabilir. Özellikle istiyorum.” dedi.

08 Kasım 2017 Çarşamba 11:22
Başbakan Yıldırım'ın isteği yerini bulsun, herkes rahatlasın

Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung tarafından paylaşılan Paradise Papers belgelerinde Başbakan Binali Yıldırım'ın çocuklarının kaynağı açıklanmayan servetlerini Malta’daki gizli hesaplarda tuttukları ve yatırımlarını Türkiye’den kaçırmak için Malta’daki off-shore hesaplarını kullandıklarını iddia edildi.

BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN HODRİ MEYDAN

Oğulları hakkındaki bu iddialar üzerine dün ABD ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım,“Bir gazete şahsım ve ailem hakkında off-shore şirketleri var. Yerli milli değil gibi haberler yapıyor. Ben gemi inşa yüksek mühendisiyim, makine mühendisiyim. Hayatım boyunca denizcilikle uğraştım. Siyasete başlayınca da işlerimi evlatlarıma bıraktım. Dolayısıyla onlar kendi işini yapıyor ben de kendi işimi. Denizcilik küresel bir iştir, dolayısıyla dünyanın her tarafında iş yapıyorlar. Sanki burada gizli bir iş yapıyormuş gibi benim fotoğrafımı da basıp bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Türkiye’de bir kişinin ticari faaliyetleri hakkında bilgi almak için ticaret siciline girip bilgi alırsınız. Olmadı Malta’da iki dolar ödeyip internet üzerinden her türlü bilgiyi alabilirsiniz.“ dedi.

BAŞBAKAN ‘SORUŞTURMA’ İSTEDİ

Yıldırım, özellikle bir talepte bulunarak, “Milletim beni bilir. Çocuklarımın dokunulmazlığı yok. Buradan davet ediyorum, her türlü soruşturma gerek mali gerek hukuki yönden yapılabilir. Bunu da özellikle istiyorum.” İfadelerini kullandı. Yıldırım’ın bu çıkışı, “Başbakan’ın isteği yerini bulsun, herkes rahatlasın.” yorumlarına neden oldu.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 11:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Aralık 2018